Led ile isim yazma nasıl yazılır ?

ŞAVKÇI09

Üye
Arkadaşlar bi arkadşımın projesine sizlerden yardım istiyorum ben ve arkadaşım pıc programlamayı bilmiyoruz basit bir düzenle bunu nasıl yapabiliriz?Arkadaşımın açtığı konuyu aynen buraya copy paste yapıyorum şimdiden teşekkürler yardımlarınız için...

Selam arkadaşlar ledli bir proje var isim ve soyisim yazacak hemen hemen +-300 tane led kullanıcam ve yanıp sönmesi gerekiyor bu sistemi nasıl yakıp söndürebilirim ve ayrıca adaptör olarak ne kullanmalıyım yardımlarınızı bekliyorum...

kayan yazı mı yazacaksın yoksa sabit yazı mı yanıp sönecek? pic kullanabilirsin,rgb ledler kullanabilirsin,

tabi fişe takıp kullanmayı düşünüyorsan doğrultucu devre tasarlaman gerekir.

kayan yazı mı yazacaksın yoksa sabit yazı mı yanıp sönecek? pic kullanabilirsin,rgb ledler kullanabilirsin,

tabi fişe takıp kullanmayı düşünüyorsan doğrultucu devre tasarlaman gerekir.

ben mikroişlemciyle çalıştırmıcam bu ledleri çünkü entegreyi programlamam gerekecek ayrı devresini yapmam gerekecek o yüzden ben ledleri paralel bağlayıp çalıştırmak istiyorum sadece ek olarak yanıp sönme durumu mümkün olur mu bir osilatör devresiyle ve bu ledleri destekleyecek güç kaynağı tabi ki

benimde aynı sorun var arkadaşla yanıp sönen veya kayan bir yazı yazmak istiyoruz pic kullanmasını bilmiyoruz , preteus kullanmasını tek biliyoruz ne yapmamız gerekir hangi entegreler kullanılacak _?

Merhaba, led ile isim yazacağım elektronik devre tasarımını yapacağım ama kağıda sadece çizeceğim. Ne kadar led kullandığım önemli değil sadece devre şeması için gerekli (yalnız kullanacağım isim için 98 led gerektiğini düşünüyorum) güç kaynağını ben belirleyip kaç V, kaç W olduğunu bulacağım. Yardımcı olabilir misiniz.

12V 1 veya 2 Amper güç kaynağı yeter.
Led tabela yapımı
konularına bakabilirsin.

Ledlerin tamamımı seri bağlayıp
direk 220V Şebeke gerilimi ile İZOLESİZ çalıştırma ihtimalin var ama
güvenlik açısından kesinlikle yapma derim.
E harfi şeklindeki eczane tabelarının bir kısmı böyle çalışıyor.
Örnek olarak bulabilirsen onlara bakabilirsin.

12V 1 veya 2 Amper güç kaynağı yeter.
Led tabela yapımı
konularına bakabilirsin.

Ledlerin tamamımı seri bağlayıp
direk 220V şebeke gerilimi ile İZOLESİZ çalıştırma ihtimalin var ama
güvenlik açısından kesinlikle yapma derim.
E harfi şeklindeki eczane tabelarının bir kısmı böyle çalışıyor.
Örnek olarak bulabilirsen onlara bakabilirsin.

Çok teşekkür ederim. İyice araştıracağım

Arkadaşlar bi arkadşımın projesine sizlerden yardım istiyorum ben ve arkadaşım pıc programlamayı bilmiyoruz basit bir düzenle bunu nasıl yapabiliriz?Arkadaşımın açtığı konuyu aynen buraya copy paste yapıyorum şimdiden teşekkürler yardımlarınız için...

Selam arkadaşlar ledli bir proje var isim ve soyisim yazacak hemen hemen +-300 tane led kullanıcam ve yanıp sönmesi gerekiyor bu sistemi nasıl yakıp söndürebilirim ve ayrıca adaptör olarak ne kullanmalıyım yardımlarınızı bekliyorum...
Fikir vermesi açısından aşağıdaki resim yardımcı olabilir. Soldaki "Kadayıf" yazısı üzerine plastik geçirilmiş hali, sağdaki "Katmer" yazısı üzerindeki plastik çıkartılmış hali. Altta harflerin kesilmiş ve üzerine led yerleştirilmiş hali görünüyor.
IMG-20200403-WA0012.jpg

İçi bağled,
tabanı dakota,
üstü krom kenarlıklı pleksiglas,
genel adı kutu harf tabela.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata