Led aydınlatma hakkında

tyler21

Üye
Led armatürler de en yüksek lümen değerini nasıl alabiliriz? Benim düşüncem 72 watt lık bir armatür yapmak ve 72 adet 1w lık power led kullanmak. 72 Watt ile en yüksek lümen bu şekilde alınabiliyor sanıyorum. Bir de bu armatürü hangi driverla sürmek daha uygun olur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
led sürücüleri çogu çinden geliyor alacagın led 0,5 sentten başlar 1,5-2 dolara kadar çıkar .
eger istersen benim çalıstıgın firma sana yardımcı olur.

Kullanacağın ledler önemli, ledlerde en yüksek verim 350 mA'de alındığı doğru ancak 72 Watt projektör yapmak için 72 adet 1 W led kullanacağın gibi 10 W COB ledde kullanabilirsin, benim sattıklarımın verimi 100-110 lm./watt maksimum 1400 mA'de ~1450 lümen, 1000 mA'de ~1150 lümen... COB led kullanmanın avantajı daha ufak kasa kullanma imkanı, PCB'ye ihtiyaç duymama ve ısının daha iyi transferi...

Kullanacağın led sürücüyü kaç adet ledi seri ve paralel kullanacağın belirleyecek... 12*6 yada 9*8 gibi... Bunbu söylersen yardımcı olurum... En önemli konulardan biri de kullanacağın lens, ledde paraya kıyıp lenste pintilik yaparsan hem genel verim hemde ışık kalitesi feci kötüleşiyor... Sürücü kalitesine hiç girmiyorum bile, kötü sürücüyle 6 ayda ledin ışık gücünü yarıya indirirsin...

10-15 Watt COB LED

arkadaşlar bende led tasarımlar için piyasaya göre uygun fiyatlı led ve diğer malzemeleri temin edebileceğim toptancı arıyorum

Kullanacağın ledler önemli, ledlerde en yüksek verim 350 mA'de alındığı doğru ancak 72 Watt projektör yapmak için 72 adet 1 W led kullanacağın gibi 10 W COB ledde kullanabilirsin, benim sattıklarımın verimi 100-110 lm./watt maksimum 1400 mA'de ~1450 lümen, 1000 mA'de ~1150 lümen... COB led kullanmanın avantajı daha ufak kasa kullanma imkanı, PCB'ye ihtiyaç duymama ve ısının daha iyi transferi...

Kullanacağın led sürücüyü kaç adet ledi seri ve paralel kullanacağın belirleyecek... 12*6 yada 9*8 gibi... Bunbu söylersen yardımcı olurum... En önemli konulardan biri de kullanacağın lens, ledde paraya kıyıp lenste pintilik yaparsan hem genel verim hemde ışık kalitesi feci kötüleşiyor... Sürücü kalitesine hiç girmiyorum bile, kötü sürücüyle 6 ayda ledin ışık gücünü yarıya indirirsin...

10-15 Watt COB LED
Cevabınız için teşekkürler, aslına bakarsanız cob ledleri daha önce hiç düşünmemiştim ama anlattıklarınızdan sonra cob led kullanımı daha mantıklı geldi. Soğutucu ile arasında pcb kullanılmaması, daha kolay montaj edilebilmesi avantajları. Ayrıca lm/watt oranıda iyi.
Ben sadece kanopi armatürü yapmayı düşünüyorum o yüzden lense sanırım bu aşama da ihtiyacım olmayacak.
Cob ledler de en iyi marka hangisidir ve nasıl temin edebilirim?

Piyasada bulabileceklerin Bridgelux ve Edison ikisi de kullanılabilir, Bridgelux dünyanın en büyük çip üreticilerindendir... Bende Ledengin ve Lustrous mevcut, Ledengin Amerikan, Lustrous Taiwan malı...
LED Engin

Ledengin LZP - 12x12 mm. ebatlarında 90 Watt

Emitter_LZP.png

Piyasada bulabileceklerin Bridgelux ve Edison ikisi de kullanılabilir, Bridgelux dünyanın en büyük çip üreticilerindendir... Bende Ledengin ve Lustrous mevcut, Ledengin Amerikan, Lustrous Taiwan malı...
LED Engin

Ledengin LZP - 12x12 mm. ebatlarında 90 Watt

Tridonic hakkında düşüncen nedir dostum?

Tridonic balast, sürücü, trafo üreten bir firma bildiğim kadarıyla.

:) evet dostum biliyorum. Tridonic' te çalışıyorum :)

Ben sadece piyasada Tridonic LED ürünlerine profesyonel insanların bakış açılarını öğrenmek istediğim için sordum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri