Led Avize'nin şerit led'lerini değiştirmek

Hayır doğrudan AC ile olmaz. Ledlerin 1metresi 220v siz 30-35cm kesmeniz gerekecek bu durumda devreden tahmini 10-12 tane led çıkmış olacak ve besleme voltajı 180-190 arası bir civarda olacağını düşünmüyorum. Her bir beyaz led için 3-3,5v düşersek.
Avizenin kendi sürücülerine kolları üçer üçer paralel bağlayıp kullanacaksınız.

Tabi bunları ben belli bir ürün ortada olmadığı için teorik olarak değerlendiriyorum. Alış veriş sitelerinden bir kaç ürün inceledim ve buna göre her bir metre led 220v ve her yarım metre led 110v olduğu açıklamalar gördüm.

Ayrıca sürücüleri kullanmak ledlerin titreşimini azaltır yada tamamen engeller buda daha sağlıklı bir aydınlatma sunacaktır. Titreşimli ledler ( basit ve ucuz sürücüler) bazı insanlarda baş ağrısı vs. gibi olumsuz etkiler yapabiliyor.
Çok teşekkür ederim, ben firma ile görüşüp ledleri almayı deneyeyim . Olmaz ise bu çözüme yönelirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tekrar merhaba,

firma günışığı şerit ledleri gönderdi, bende eski şerit ledleri söküp yenilerini lehimledim ancak çalışmadı.

yanlış bir şey yapmış olabilir miyim ? eski şerit ledlerle çalışıyor sistem.

20220205_221052.jpg

20220205_221444.jpg

20220205_221059.jpg

20220205_221104.jpg

20220205_221139.jpg

20220205_221149.jpg

Bu aşağıdaki fotoğrafdaki de eski söktüğüm ledler ;

20220205_220839.jpg

Görünürde bir hata yok gibi. Peki aşağıdaki görselde işaretlediğim kısımdaki kablolar bir birinin karşılığı olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Mesele bir sürücünün siyahı ile diğer sürücünün kırmızısı eşleşmiş olabilir mi?

IMG_20220205_204034.jpg

Görünürde bir hata yok gibi. Peki aşağıdaki görselde işaretlediğim kısımdaki kablolar bir birinin karşılığı olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Mesele bir sürücünün siyahı ile diğer sürücünün kırmızısı eşleşmiş olabilir mi?

Ekli dosyayı görüntüle 84857
evet özellikle baktım buna, ama hata yok,
her sürücüye 3 şerit led bağlı.

bu gönderdikleri şerit led 12v olamaz değil mi ?

edit: zaten eski şerit ledler lehimli iken hepsi ışık veriyordu.

Son düzenleme:
evet özellikle baktım buna, ama hata yok,
her sürücüye 3 şerit led bağlı.

bu gönderdikleri şerit led 12v olamaz değil mi ?
Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Dikkatimi çekmemişti. Eski ledleriniz beşerli olarak dizilmiş. Yeni gelenler yedişerli dizilmiş.

12v olacağından ziyade öncekilerden daha yüksek voltaj olabileceğini düşünüyorum.

Beyaz kaplamanın altında ki yolları gözünüzle şeçebiliyormusunuz. Öncekine benzer yapıda bir yol mu var?

Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Dikkatimi çekmemişti. Eski ledleriniz beşerli olarak dizilmiş. Yeni gelenler yedişerli dizilmiş.

12v olacağından ziyade öncekilerden daha yüksek voltaj olabileceğini düşünüyorum.

Beyaz kaplamanın altında ki yolları gözünüzle şeçebiliyormusunuz. Öncekine benzer yapıda bir yol mu var?
şimdi kontrol ettim ama bir şey göremedim maalesef.

şimdi kontrol ettim ama bir şey göremedim maalesef.

12v adaptör varsa deneyin ancak bence firma ile iletilime geçip bilgi alın. Buradan yanlış bir fikir verip ledlere zarar vermenizi istemem.

Firmaya sorun, eskileri 5 sıra idi yeni gönderdikleriniz 7 sıra bunların voltajı kaç olması gerekiyor diye.

12v adaptör varsa deneyin ancak bence firma ile iletilime geçip bilgi alın. Buradan yanlış bir fikir verip ledlere zarar vermenizi istemem.

Firmaya sorun, eskileri 5 sıra idi yeni gönderdikleriniz 7 sıra bunların voltajı kaç olması gerekiyor diye.
haklısınız ,hafta içi firma ile görüşeyim. teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri