Led Avize

Scorpion90

Üye
Selam Arkadaslar,
Evimde bir avize var ve ışığı çok parlak. Bu avize in ışığını kısmak istiyorum. Ayarlı bi regulator ile yapabileceğimi düşündüm. TL783CKC SE 3 İLE Bunu yapabilir miyim? Led driver in voltajı 108v-150v 260mA. Veya başka bir şekilde bunu nasıl halledebilirim?

Selam Arkadaslar,
Evimde bir avize var ve ışığı çok parlak. Bu avize in ışığını kısmak istiyorum. Ayarlı bi regulator ile yapabileceğimi düşündüm. TL783CKC SE 3 İLE Bunu yapabilir miyim? Led driver in voltajı 108v-150v 260mA. Veya başka bir şekilde bunu nasıl halledebilirim?
Parlaklık ile kastettiğiniz ışığın sıcaklığı ise (Kelvin veya ışık rengi) ampülünüzü daha düşük kelvinli ampülle değiştirmelisiniz, ışık şiddeti (lümen/watt) ise daha düşük lümen/watt değerinde ampül kullanmalısınız.

Sanırım yazım anlasilmamis.
Avize seribagli ledlerden oluşuyor arkadaşlar. Bu durumda ampul değiştirmem mümkün değil. Yazımda belirttiğim gibi ledler 108-150v 260mA lik bir led driver ile çalışıyor. Bu driver i devrenin dışına yani anahtara bağladığımiz dimmer ile suremeyiz. Driver ile ledlerin arasına bir regülatör bağlayarak ışığın parlaklığını dusurebilecegimi düşünüyorum. ilk konuda yazdığım TL783CKC İle yapabilir iyim. Not lütfen Elektronik bilgisi olan arkadaşlar cevaplasın zira mantıksız oluyor.

Benim de ihtiyaç duyduğum içerisinde şerit led şeklindeki tavan armatüründe 18 watt'lık ışık şiddetini bir potans ile ayarlamayı sormuştum. Sürücü üzerinde çıkış kısmındaki dirençlerin değerleri ile oynanarak çözüme ulaşılabilir önerisi geldi. Henüz deneyemedim. Belki sürücü üzerinde bu tür bir revizyon/modifiye ile işinizi görebilirsiniz.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/led-sürücü-akım-ayarlama.143185/

Benim de ihtiyaç duyduğum içerisinde şerit led şeklindeki tavan armatüründe 18 watt'lık ışık şiddetini bir potans ile ayarlamayı sormuştum. Sürücü üzerinde çıkış kısmındaki dirençlerin değerleri ile oynanarak çözüme ulaşılabilir önerisi geldi. Henüz deneyemedim. Belki sürücü üzerinde bu tür bir revizyon/modifiye ile işinizi görebilirsiniz.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/led-sürücü-akım-ayarlama.143185/
Benim yapmak istediğim ayarlı şekilde. potsiyometre ile

Benim yapmak istediğim ayarlı şekilde. potsiyometre ile
Sürücünün içini açabiliyorsanız bir kaç görselini eklerseniz ustalar öneride bulunacaklardır. Çıkış voltajı yüksek olduğundan bilinen yaygın dc-dc regülatörlerle akım veya gerilim ayarı zor. Yine de sürücüyü açıp ledler yanarken gerilimi ölçebilirsiniz. En iyisi benim de yapmak istediğim sürücünün modifiyesi.

Sürücünün içini açabiliyorsanız bir kaç görselini eklerseniz ustalar öneride bulunacaklardır. Çıkış voltajı yüksek olduğundan bilinen yaygın dc-dc regülatörlerle akım veya gerilim ayarı zor. Yine de sürücüyü açıp ledler yanarken gerilimi ölçebilirsiniz. En iyisi benim de yapmak istediğim sürücünün modifiyesi.
Tamamdır ole yapicam

sürücuyu yuk altında olctum 187 volt okudum Bunu 140 volta filan çekmem. lazim... driver bu

Ekli dosyalar

• IMG_20220329_171202.jpg
    IMG_20220329_171202.jpg
    145.8 KB · Görüntüleme: 11

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular