LED Ampuller pır/pır ediyor,çok kısık yanıyor.

Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar,

bir işletmeye sahibim ve işletmemde bulunan LED Ampuller zaman zaman pır/pır ediyor( sönüyor yanıyor, sönüyor yanıyor) kimi zamanda çok kısık yanıyor ama bunu her zaman yapmıyor sebebi ne olabilir? yardımlarınızı bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
driverleri ölmeye başlamış. driver yani sürücüleri yenilemek gerekiyor.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. yaklaşık 40-50 adet var elimde ve hepsini aynı zaman aldım hepsinde de aynı sıkıntıları gördüm.

sayın @TaylanFidan , bunlar fason üretim, üzerlerindeki sürücüler ucuza maliyet için en düşük değerde olanlardır, elimizden kaç tane geçti bilmiyorum, biraz da şans işi bunlar, hepsinin bir ömrü vardır, takılı olan led sürücülerden bir tanesine bakınız marka çok farketmez 1-2 amper üst değerinde olanı takınız sorununuz büyük olasılıkla çözülecektir. o pır pır edenlerden bir tanesini sökün dediğimi deneyiniz 40-50 tane az para değil. ola ki bunlar öldü ben yenisini alayım derseniz paketten çıkan sürücüleri değil de dediğim gibi 1-2 amper büyüklerini takınız, yoksa bir iki yıla yine aynı sorunla karşılaşacaksınız. esnaf satar paketi böyle der ki kendine göre haklıdır. ben tamirciyim nerede hata yapıyor bilirim uzun vadeli olsun arıza çıkarmasın diye büyük takın tavsiyesinde bulunurum. kendi evimde 3 - tane de ben yaktım sonra büyük olanı taktım sorunum çözüldü. sanırım asma tavan içerisindeler asma tavana da bir havalandırma tesisatı kurunuz. sayfalarca yazıp kafanızı şişirmeyeyim. kolay gelsin umarım dediklerim yardımcı olur...

Bizim evde buna benzer bir şey olmuştu açıkçası tasarruflu ampullerden var evde ama sonunda evin nötr hattında temassızlık varmış. Ustalarım daha iyi bilir ama hepsinde de aynı sorun var dediğiniz için aklıma geldi. Kötü sonuçlar açabiliyor bu durum. Ampullerden birinin yerine eski tip ampul takıp test edebilirsiniz ışıklar kısıldığında onlar da kısılıyorsa giriş voltunda sıkıntı olabilir. Benim ağzım yandı o yüzden yazmak istedim fazladan bir şey dediysem bile en kötü ihtimal önceden önlem olur.

Bizim evde buna benzer bir şey olmuştu açıkçası tasarruflu ampullerden var evde ama sonunda evin nötr hattında temassızlık varmış. Ustalarım daha iyi bilir ama hepsinde de aynı sorun var dediğiniz için aklıma geldi. Kötü sonuçlar açabiliyor bu durum. Ampullerden birinin yerine eski tip ampul takıp test edebilirsiniz ışıklar kısıldığında onlar da kısılıyorsa giriş voltunda sıkıntı olabilir. Benim ağzım yandı o yüzden yazmak istedim fazladan bir şey dediysem bile en kötü ihtimal önceden önlem olur.
olmaz değil olabilir, olasılıklarda bunu da değerlendirmek lazım

İşletmedeki bu ters tavanda, aşırı sıcak hava devamlı birikiyorsa, hava akımı çok yetersizse veya hiç yoksa tavanda biriken bu sıcak hava yüzünden LED'leriniz pır pır yapabilir, çünkü LED'ler normalin çok üzerindeki sıcaklardan çok fazla etkilenir, iç dirençleri değişir, normal çalışma (yanma) şekillerinden sapıp çok daha değişik yanmaya başlarlar. Forumda LED, driver seçiminde hatalı olmadığı halde power LED'leri bu yüzden sıcak ters tavanda sürekli bozulan, pır pır edip tutuk yanan başka bir işletme sahibi için de anlattığınız bu sıkıntıya çok benzer bir sıkıntı söz konusuydu. Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri