Led ampul hakkında

kusuruma bakma arkadaşım, ben olaya profesyonel olarak yaklaştım, başarılı olamazsan hevesin kırılmasın istedim. yaptığın uğraştığın emek boşuna mı gidecek hayır, sadece olmayacağı öğreneceksin, elin tecrübe kazanacak.hem başka türlü nasıl öğreneceğiz ki boza boza yapmasını öğreneceğiz değil mi? bol şanslar.
çok tesekkür ederim ben uğraşmaya devam edeçeğim bütün elemanları ölçtüm arızalı bir elemana rastlamadım diye düşünüyorum gerekirse ona benzer 9wattlık bir ampul bulup onun kartını inceleyip karşılastırıcam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
2 yıldan bu yana, Kısmen Osram ve çoğunlukla bim marketin (sanırım adı) powerKey 9w beyaz led ampullerini kullanıyorum. Işık şiddetleri az daha yüksek olsa iyiydi. BİM in Power Key dip yuva kısmı ısınıyor. O yüzden ömrü bittikçe osram a çevireceğim.
■Başka önerisi olan varmı?

2 yıldan bu yana, Kısmen Osram ve çoğunlukla bim marketin (sanırım adı) powerKey 9w beyaz led ampullerini kullanıyorum. Işık şiddetleri az daha yüksek olsa iyiydi. BİM in Power Key dip yuva kısmı ısınıyor. O yüzden ömrü bittikçe osram a çevireceğim.
ben markaya bakmıyorum size önerim led ampul alırken ağırlığına ve trafolu olmasına dikkat edin

Wattmetre ile PowerKey'lerin gerçek gücüne baktınız mı (piyasa mallarında yanıltıcı beyan çok fazladır)? Led ampul alırken marka üzerinden gitmek en doğrusudur.

7W olarak aldığınız ampulün Wattmetre'de 15W çıktığını görüverirsiniz.

Wattmetre ile PowerKey'lerin gerçek gücüne baktınız mı (piyasa mallarında yanıltıcı beyan çok fazladır)? Led ampul alırken marka üzerinden gitmek en doğrusudur.

Hadi ya ustam bu watmetre den alsam nasıl bişey olmalı

Hadi ya ustam bu watmetre den alsam nasıl bişey olmalı
Hocam internet'te mevcut, fakat tavsiye istersen benim kullandığım yok. Ben arkadaşların cihazında görmüştüm.

Piyasa malı bir Led Ampul var, markası NOA idi. Müşterim "bak" dedi, "hem çok ucuz hem de çok az yakıyor" dedi. Arkadaşlara söyledim getir bir bakalım dediler. Yanılmıyorsam 7,5 veya 9W beyan değeri vardı. Taktık cihaza, 15-16W civarı bir Güç çıkmıştı.

Hocam internet'te mevcut, fakat tavsiye istersen benim kullandığım yok. Ben arkadaşların cihazında görmüştüm.

Piyasa malı bir Led Ampul var, markası NOA idi. Müşterim "bak" dedi, "hem çok ucuz hem de çok az yakıyor" dedi. Arkadaşlara söyledim getir bir bakalım dediler. Yanılmıyorsam 7,5 veya 9W beyan değeri vardı. Taktık cihaza, 15-16W civarı bir Güç çıkmıştı.
Tamam ustam teşekkür ederim netten bir bakayım ben

WATTMETRE yok ama sanırım uygun bir duy düzeneği ile, mültimetre nin AC mA konumunda yeterli bir sonuç alırım.

Gece vakti 238volt ac ölçtüğüm ev şebekemde, daha önce en az yarım saat çalışmış olan sıcak ampuller den sonuçlar.
Oda sıcaklığı; 20C'
Ölçüm cihazı;Mastech ms8239c 10amper AC kademesinde ( Ölçümlerde dijital gösterge gayet stabil idi. Lakin cihaz sanırım true rms değildir. Bilginize.)
Not; Açıklamalarda ampul üzerindeki bilgileri yazdım.

■15 watt SilverSky tasarruflu ampul
0.057 amper çekti. Sonuç 13w

■2 adet osram 8.5w 85ma 6500k led ampul 0.031 amper çekti. Sonuç 7w

■2 adet baskı fligranı (biri dot ve diğeri düz)farklı 80ma 6400k ve 840 lümen BİM den alınan 9 watt PowerKey (özellikler aynı)
◆Biri 0.031 amper çekti. Sonuç 7w
◆Diğeri 0.056 amper çekti. Sonuç 13w

Son 2 denemede kullanılan 4 adet led lambaların ışık şiddetlerinde gözle yapılan son ölçümlerde bir fark yoktur.
Keşke daha çok sayıda deneme yapsaydım diyorum. Vakit hayli geç oldu. İyi geceler.

Gece vakti 238volt ac ölçtüğüm ev şebekemde, daha önce en az yarım saat çalışmış olan sıcak ampuller den sonuçlar.
Oda sıcaklığı; 20C'
Ölçüm cihazı;Mastech ms8239c 10amper AC kademesinde ( Ölçümlerde dijital gösterge gayet stabil idi. Lakin cihaz sanırım true rms değildir. Bilginize.)
Not; Açıklamalarda ampul üzerindeki bilgileri yazdım.

■15 watt SilverSky tasarruflu ampul
0.057 amper çekti. Sonuç 13w

■2 adet osram 8.5w 85ma 6500k led ampul 0.031 amper çekti. Sonuç 7w

■2 adet baskı fligranı (biri dot ve diğeri düz)farklı 80ma 6400k ve 840 lümen BİM den alınan 9 watt PowerKey (özellikler aynı)
◆Biri 0.031 amper çekti. Sonuç 7w
◆Diğeri 0.056 amper çekti. Sonuç 13w

Son 2 denemede kullanılan 4 adet led lambaların ışık şiddetlerinde gözle yapılan son ölçümlerde bir fark yoktur.
Keşke daha çok sayıda deneme yapsaydım diyorum. Vakit hayli geç oldu. İyi geceler.

Hocam benim yazdığım iddia değildi, yanlış anlaşılmasın sakın. Fakat yanlış beyan bilgisi veren firma da çoktur. Tabii şimdi bunun için iddialaşmaya da gerek yoktur. Sonuçta elinizdeki malzemeyi tanımıyorum. Ama siz şanslı çıktınız:D.

Bir de test için teşekkür ederiz.

Önemli değil. Etikete Güvenmemek gerektiği konusunda gözümü açtınız. Teşekkürler.
Şimdi ben şebekedeki 238volt, (farklı zamanlarda 3 farklı cihazla yaptığım ölçümlerde hep aynı.) olan ve kanaatimce yüksek olan potansiyel farkını düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri