Led ampül titreme

Omery41

Üye
Herkese merhabalar forumda yeniyim elektrik hakkında bilgim az evimde osram 9w led ampüller var evin elektrik tesisatı yeni evdeli ampüller titriyor kararıyor elektrikci cagardim gevşek biyer yok dedi sedaşı çağardım düşük voltaj diye 210 direkde 190v evde en yogun zamanda görüyor diger hiçbir cihaz kapanmıyor veya sorun çıkarmıyor acaba bu düşük voltajdan dolayımıdır buarada sedaş kablonuz eskimiş yenilenmesi lazım dedi direkden kofraya gelen led ampüller voltaj düşüklüğünden etkilenirmi acaba konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın yardımınızı bekliyorum iyi çalışmalar..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Herkese merhabalar forumda yeniyim elektrik hakkında bilgim az evimde osram 9w led ampüller var evin elektrik tesisatı yeni evdeli ampüller titriyor kararıyor elektrikci cagardim gevşek biyer yok dedi sedaşı çağardım düşük voltaj diye 210 direkde 190v evde en yogun zamanda görüyor diger hiçbir cihaz kapanmıyor veya sorun çıkarmıyor acaba bu düşük voltajdan dolayımıdır buarada sedaş kablonuz eskimiş yenilenmesi lazım dedi direkden kofraya gelen led ampüller voltaj düşüklüğünden etkilenirmi acaba konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın yardımınızı bekliyorum iyi çalışmalar..
Aynı sorun iş yaptığım şantiyede de var led projektörler çalışıyor sorun yok ama 9w led ampüller sönük yanıyor gidip geliyor. Bugün tekini değiştireceğim belki sorun ledin kendisindedir çünkü gerilim düşümü söz konusu değil sadece ampüller ve projektör çalışıyor toplam tüketim maksimum 250watt ve mesafe 50mt kabloda 4x16nAyy, 4x6NYY,4x4nyy

210 direkde 190v evde
Bu baya düşük bir gerilim . Trafo ve beslediği binalarda fazlar için dengesiz yüklenme fazla , nötr hattı kesiti yetersiz olabilir . Daha kapsamlı bir ölçüm ve teknik bir analiz lazım .

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri