Led ampül sonrası parazit ve sorunlar

whaki

Üye
Selamlar,

2016 model 1.6 CDTI Opel Astra K aracımın halojen farları söküp alttaki led'leri taktım. Kullanıcılar bu 2 model'de sorun yaşamamışlar ve tavsiye ediyor herkes.

- Photon Milestone Kaizen Edition H7 - Kısa (canbus'lu)
- Photon DUO H1 - Uzun (canbus'suz)

Sonrasında geri kamerada parazitlenme olduğunu farkettim. Ayrıca ön park sensörleri de kafasına göre ötmeye başladı ve otomatik kapandı.

Sadece kısalar açıkken, parazitlenme oluyor ve park sensörü düzgün çalışmıyor.
Sadece uzunları açıkken denediğimde ise de parazitlenme olmuyor.

Araçta ekstra olarak NECVOX marka android multimedia ve geri görüş kamerası takılı.

Birkaç arkadaşıma ve oto elektrikçiye danıştım telefondan, net birşey söyleyebilen olmadı.

Aracı yeni aldığım için akünün durumunu net bilmiyorum fakat eksperde "akü voltajı düşük, şarj edilmeli" diye bir not eklemişler rapora.

Ayrıca, araçta 12 voltluk akü kullanılıyor sanırım. Multimedia ekranından anlık akü voltunu görebiliyorum. 12 13 voltlarda çalışırken, farlar açılınca 14 küsür volta çıkıyor.

Burada mevcut tesisattan kaynaklı bir sorun mu var, akü mü yetersiz kalıyor, ya da akünün şarj edilmesi veya değişmesi mi gerekiyor ?

Yönlendirme yapabilirseniz sevinirim :)

Büyük ihtimal ledler parazit üretiyor.
Bu peki hatalı ürün olabilir mi sizce ? Aynı modeli kullananlar sorun yaşamamışlar çünkü.
1654212485596.png

Ayrıca görseldeki gibi parazit önleyici manyetik halka diye bir ürün var, led'in kablosuna taksak çözüm olur mu acep ?

Sağlam ve şarzlı bir aküyle deneyin. akü iç direnci yükselmişse yani eskimişse yapabilir.
Eğer öyle bir sorun yaşamazsak, tek çözüm akü değişimi mi olacaktır ?

akünün bakımını yaptırt ölmeden düşük şarj led sürüclerinin kararsız olmasına neden oluyor olabilir ...
aküler 1000'e gidiyor...
Bi oto elektrikçide aküyü kontrol ettirmek en iyisi olacak sanırım.

Selamlar,

Photon Milestone'u iade edip Inwells X-Treme Plus led ampül satın almıştım. Bu da araç için tavsiye edilen 2. marka.
Taktıktan sonra bir problem yaşamadım. Demek ki canbus'tan kaynaklı bi arıza vardı.

Ustalarım merhaba , sizin bilgi ve tecrübelerinizden faydalanıp yaşadığım bir konuya çözüm arıyorum. Aracımda normal halojen ampüller vardı onları söktüm ve yerine led ampül taktım. Led ampüller araba çalışınca yanıyor fakat 4-5 sn sonra sönüyor. Ampermetre ile ölçüm yaptığım zaman ;
led ampüller: 6,18 amper akım , 12,9 volt çekiyor
Halojenler : 3,58 amper akım , 11,40 volt çekiyor.

LED’ler daha fazla akım çekiyor , aracın beynine bunu orijinal ampülün çektiği değerler gibi göstermek için direnç mi bağlamak gerekiyor . Direnç gerekiyorsa kaç Watt kaç ohm direnç almam gerekir.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla..

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,806
Son üye
Burak5316

Yeni konular

Geri