Led şerit uzatma kablosu

dark_dream

Üye
Merhaba. Görseldeki siyah ve kırmızı kabloyu eski bir mouse'un kablosu ile uzatmak istiyorum. Diğer bakır teller ile bu kırmızı ve siyah kabloyu uzatabilir miyim? Kablolar şerit lede bağlı ve şerit'i de trafoya takarak çalıştıracağım.

Hayırlı günler.
038F35D8-B9BF-4AF4-BCC4-8533FAD08116.JPG

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
LED kaç metre uzunlukta 1 metrede ortalama 1 amper akım çeker elindeki kablo tahmini bilmiyorum denemek lazım 4 x 2 yeşil beyaz 2 siyah kırmızı olarak kullan ama mouse kablosu çok fazla akım taşımaz 1kusur amper tahmini tam bilmiyorum

1 metre gibi bir led kullanacağım. denemesine denerim fakak trafoyu yakma vs olmaz değil mi? hiç bir bilgim yok o yüzden sorularımı maruz görün. en fazla led yanmaz sanırım.

Peki tüm kabloları yani kırmızı, yeşil, siyah, beyaz olanları birleştirsem ve o şekilde led'in kırmızı ve siyahına ayrı ayrı yapsam yine de iş görmez mi?

Tamamdır çok sağolun. Dediğiniz gibi ben kablo alayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri