Led Şerit Bağlantısı yardım

eski tüplü televizyonların tüpündeki kabloyu elinle çıkarmayı deneyen, tecrübe eden var mı?

aspiratörün lambasını kullanacaksan iptal etme, yer doğru değil orası duy. lambayı / aspiratörü açarken kullandığın anahtar. üzerine bastığın tuşa bağlayacaksın. tuşa / düğmeye bastığında aspiratör / lamba yanacak aynı zamanda da ledler yanacak. aynı tuşa tekrar bastığında aspiratör / lamba sönecek ve led de sönecek.
çizimdeki gibi olacak. resimle istediğin kadar alay et / gül umurumda değil. o yetenek bende yok.
estağfurullah abi olur mu öyle şey, kaldıki gülünç bir çizimde yok ortada gayet anlaşılır.
anlaşılırda, ben anlamamakta ısrar ediyorum:) Bu konunun uzaması tamamen benim cahilliğim ile alakalı.

abi neticesinde aspiratör ışığına enerji gidiyor ve açma kapama tuşuyla açılıp kapanıyor, tertemiz cepte..
Ben duya giren iki kabloya ek çeksem ve çektiğim kabloları adaptörden geçirerek şerit lede bağlasam olmuyor mu..
Allah aşkına kızma bana 😀😀🙏

Ekli dosyalar

• 16685399113547641063225560036261.jpg
    16685399113547641063225560036261.jpg
    113.4 KB · Görüntüleme: 7
Uğraşmayın .
220 volt led bar alın işlem tamam .

bak anlamadığın şey şu. duyda hem faz hem de nötr vardır yani oraya benim dediğim gibi bağlayamazsın. anahtarda sadece faz vardır. çizime dikkat ettiysen tek kabloyu tek hattı çektik. olması gerekende odur. ama benim kolayıma duy kolay geliyor dersen. çizdiğim şemayı unut. adaptörün ac kablosunun ucu bağla o zaman. yani prizi kesiyorsun, çıkan iki ucu lambanın duyuna montajlıyorsun. sağlıklı olur mu? bilemem hiç yapmadım ama olur.

o zamanlar evde ki sigortalar her gün atardı ne zaman tamirat olsa atardı 20 yıldır elektrik çarpmadı ama Arzum narenciye pressi var fişi elimde tutarken çevirme gafletinde bulundum çarptı meğer sabit mıknatıs varmış alternatör gibi çalışıyor... led ampül yakıyor 25watt gücü var çarpma hissi de gayet sağlam kardeşim hoşlanmadı.
indirimgelmiyor.jpeg

o zamanlar evde ki sigortalar her gün atardı ne zaman tamirat olsa atardı 20 yıldır elektrik çarpmadı ama Arzum narenciye pressi var fişi elimde tutarken çevirme gafletinde bulundum çarptı meğer sabit mıknatıs varmış alternatör gibi çalışıyor... led ampül yakıyor 25watt gücü var çarpma hissi de gayet sağlam kardeşim hoşlanmadı.Ekli dosyayı görüntüle 92671
torklu olsun mıknatıs kullanmış olabilirler. o kadar çok şeye çarpıldım ki bilemezsin. en komiği de elektrik balığına çarpılmamdı. "tutma çarpılırsın" dediler, inanmadım ama inanmalıymışım. güzel silkeledi. motosikletin manyetosu gibiydi.

torklu olsun mıknatıs kullanmış olabilirler. o kadar çok şeye çarpıldım ki bilemezsin. en komiği de elektrik balığına çarpılmamdı. "tutma çarpılırsın" dediler, inanmadım ama inanmalıymışım. güzel silkeledi. motosikletin manyetosu gibiydi.
o balıklar 500-600v arası dc gerilim verebiliyor timsah öldürebiliyorlar geçmiş olsun ciddi tehlikeli onlar.

Aliekspres'den WS2815(12volt ile çalışan) adreslenebilir rgb şerit led aldım. Elimdeki 12volt çıkışlı(12.5A) trafo ile test etmek istedim. şerit ledin kırmızı ve beyaz uçlarını trafonun artı ve eksi çıkışlarına bağladım ancak yanmadı. ESP 32 ile kurulumu yada WIFI LED Denetleyici SP108E yi daha sonra alacağım. Amacım ön testini yapmaktı ama beceremedim. Bunu nasıl yaparım.
Acaba bir yanlış bağlantı mı yaptım? yada şerit ledler arızalı mı?

Ekli dosyalar

• 20221122_211759.jpg
    20221122_211759.jpg
    233.5 KB · Görüntüleme: 3

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular