leadshine m542 step motor driverinin üzerindeki 8 jumper ne işe yarıyor .

ya hocam bu watt I 350 olmaz mı. valla bir iş yapacaz kusura bakmayın ordan buradan sizin önerilerinizle en uygunu seçmeye çalışıyorum.

Motor amperinden 2-3 amper büyük olsun
Amper x volt = watt

Bu her motora tek güç kaynağı için ya da bir güç kaynağı ile olur
4x3=12a 15a lik tek güç kaynağıda olur

yani watt ın bir önemi yok mu hocam.

amperi güçlü olsun yeter mi.

Watt =volt X amper
Senin toplam amperin 12a tek guc kaynagi kullanmak istiyorsan 15a ve üzeri seçmen lazım
Her motor için ayrı ayrı ise ileriye dönük 7a alsan iyi olur
Volt u da motor sürücülerinin azami değerinin bir tık altı olsun 80v ise 60v gibi

Seri bağlı step motorun amper ihtiyacı, paralele göre %50 azalıyor. Bunun bedeli ise hız ve tork kaybı, iyi yanı ise zorunluluk halinde seçme şansımızın olması.

Önceki mesajımda (#36) amper oranını düzelterek bazı ekler yaptım. Yeni mesaj olarak yazmamamın nedeni ise daha sonra bakacak olanlara küçük parçalar halinde değil, derli toplu ve kolay anlaşılabilir bir yazı bırakabilmek.

hız tork kaybı tek paralel seri bağlantıya bağlı değildir. Besleme geriliminede bağlıdır. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı

Kastım voltaj sabit kaldığında, seri ve paralel bağlantı farkı (amper farkı).

(Uygulanabilir sınırlar dahilinde) voltajın artması ise toplamda wattın artması demek. Daha doğru deyişle alacağımız güç kaynağının fiyatı watt (volt x amper) bazlı olduğu için, volt veya amperin artışı fiyat olarak farketmiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri