Lcr Metre Arizasi

karadvt

Katılımcı Üye
Merhabalar.

Aliexpressten bir adet basit lcr metre aldım. Satıcı direkt posete koyup göndermiş ve haliyle de ürünün ekraninin bir köşesi kırılmış. Ondan mıdır bilmiyorum ama ekrani da yarim görünüyor.

Ben bunun para iadesini alırım da tamir edilebilirse iadeden vazgeçeceğim. Tabi vergiyi nasil alirim bilemiyorum. Araştıracağım.

Lehimlerini kontrol ettim. Hatta yeniledim ama yine de bir sey degismedi. Bir öneriniz var mi sayın ustalar ve arkadaslar?

Teşekkürker.

20200208_214943.jpg

ekran gitmiş, ekranın pinlerini say yenisini bulabilirsen, değiştir, değişik ölçümlerde veri alabiliyor musun? tam görünmüyor, eğer veri görmüyorsan hiç uğraşma. tamir olmaz. çok kullanışlıdır, özellikle kapasitörlerde ESR değerini gösteriyor. ben kullanıyorum

Yeni ekean belki cihazdan daha pahalıya
gelebilir.
Yenisini düşünürseniz GM328 in
hazır pleksi kutulu olanını tercih edin.

Ekran tam ölü değil.
Ekranın arka kısmında ki yumuşak bir şey var o yerinden oynamış
Ekranı söküp yerinden tekrardan yerine takarsanız sorun düzelecek gibi görünüyor.
Ekranın çatlak olan bölümü ekranın çalışmasına engel değil.
Ekran yerinden oynamış. Ekranı yerinden hareket ettirerek görüntünün gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ekran tam ölü değil.
Ekranın arka kısmında ki yumuşak bir şey var o yerinden oynamış
Ekranı söküp yerinden tekrardan yerine takarsanız sorun düzelecek gibi görünüyor.
Ekranın çatlak olan bölümü ekranın çalışmasına engel değil.
Ekran yerinden oynamış. Ekranı yerinden hareket ettirerek görüntünün gelmesini sağlayabilirsiniz.

Maalesef multimetreler gibi yumusak bir iletken yok. Lehimlenmis flex kablo var. Su sekilde

20200210_001230.jpg

20200210_000230.jpg

ekran gitmiş, ekranın pinlerini say yenisini bulabilirsen, değiştir, değişik ölçümlerde veri alabiliyor musun? tam görünmüyor, eğer veri görmüyorsan hiç uğraşma. tamir olmaz. çok kullanışlıdır, özellikle kapasitörlerde ESR değerini gösteriyor. ben kullanıyorum

Veri alamiyorum hocam. Verinin bir kismi altta kalıyor. Ekran bulmak da mesele. Bakalim para iadesi istedim.

Merhabalar.

Aliexpressten bir adet basit lcr metre aldım. Satıcı direkt posete koyup göndermiş ve haliyle de ürünün ekraninin bir köşesi kırılmış. Ondan mıdır bilmiyorum ama ekrani da yarim görünüyor.

Ben bunun para iadesini alırım da tamir edilebilirse iadeden vazgeçeceğim. Tabi vergiyi nasil alirim bilemiyorum. Araştıracağım.

Lehimlerini kontrol ettim. Hatta yeniledim ama yine de bir sey degismedi. Bir öneriniz var mi sayın ustalar ve arkadaslar?

Teşekkürker.

Ekli dosyayı görüntüle 61298
İlk siparişlerimden biriydi. Güzel bir seçim. ESR metre olarak bilinen mosfet dahil ölçen bir kit. Transistörlerin hfe dahil ölçüyorsunuz. Ben kutuladım ve jack girişi taktım. 9v adaptörle halen kullanıyorum. Orjinal kutusunu satın aldım ama önermem çünkü kutu yanları açık.

Sanırım çok düşük değerdeki bobin ve kapasiteleri ölçemiyor.
Örneğin tahmini 8uH bobini ölçemedi.Yine 10pf kapasitörü ölçemedim. Herhalde alt sınır bu değerler.

Son düzenleme:
Benimki eski versiyondur garanti. Fiyatları 30 - 32 tl arası diye hatırlıyorum.
Kalibrasyon yok benim bildiğim.
Sadece dikkat edilecek hususlar var.
C ölçerken önce kapasiteyi deşarj et.
L ve R ölçerken kısa prob kullan
Ben ayrıca 3lü prob çıkarttım soket altından.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri