Lcr Metre Arizasi

Geçmiş olsun ben de kullanıyorum benim sağ alttan krıık alt satırda bir bilemedim 2 satır eksik gösteriyor, eğer sadece ekran düşünüyorsan link bırakayım;

https://www.google.com/search?q=esr+meter+lcd+part&sxsrf=ACYBGNRAIcgdpfylZ86N-JwEwrdURWRMkQ:1581288756635&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=2SRqk5njhLiv7M%3A%2CkU1yBhK4kxVj5M%2C_&vet=1&usg=AI4_-kRzfA5bM-XtCWDpp5TWr4hY07TfvA&sa=X&ved=2ahUKEwjYlYHVx8XnAhWyzcQBHW-DBSMQ9QEwBHoECAEQBQ#imgrc=2SRqk5njhLiv7M:

Bunların kalibrasyonu oluyor ve satıcılar da satarken son versiyon diye ilanda yazıyor sizinki hagisinden acaba @karadvt ?

Sagolun.Ekran ile sorun çözülür mu acaba? Olmazsa saticidan isterim. Her seye vergi olmasa yenisini gonder diyecegim. Benim aldigim buydu

https://a.aliexpress.com/_TJRB0

bu arada farkli bir zamanda aldigim ayni lcr metre kapasitor ölçümünde esr degerini her ölçümde farkli gösteriyor. Kimisinde 0.50 ohm kimisinde 0.03 ohm. Sizlerde de ayni mi?

Ekli dosyayı görüntüle 61309Veri alamiyorum hocam. Verinin bir kismi altta kalıyor. Ekran bulmak da mesele. Bakalim para iadesi istedim.
Bu resimde flexin üzerindeki koddan aratın ...
Ekran la çözülür elbet ama aynı özellikte olmalı, sizinki 14 pinli önceki mesajda verdiğim linkteki yanlış, bunlardan biri uygun gibi satıcıyla görüşüp teyitleyin ama öncelikle fiyat karşılaştırması yapın komple yenisiyle ekran maliyetini @mehmet.bey in dediği gibi;

https://tr.aliexpress.com/item/4000...5.0&pvid=7c2b5c40-11b2-461c-8b0d-28a2ad7d4b19
https://tr.aliexpress.com/item/4000...5.0&pvid=7c2b5c40-11b2-461c-8b0d-28a2ad7d4b19

Simdilik bir tane var. O işimi görür de bobin ölçümüne ne kadat guvenilir bilemedim. Bakalim testlerini yapacagim bobinlerde. Ekran degisimine de değmeyecek. Gerekirse yenisini almak daha mantikli gibi. Teşekkür ederim ilgilerinize.

Baska bir lcr metre daha almıştım. Onu da kullanmaya başladım. Birkac gündür bir sorun yoktu. Şimdi ise garip davranmaya basladi.

Kapasitör,diyot, direnc ölçüyor ama bobin ölçmüyor. Bobini de direnç zannediyor fakat o da garip bir sekilde karisiyor. Fotograflarda daha iyi anlasilacaktir. Ya bu cihazlar sorunlu ya da bende bir terslik var.

Not: Yazmisken silmeyeyim dedim. Belki birinin isine yarar. Pili cikarip takinca düzeldi. Sanki sarjli pil ile arada kafayi yiyor gibi geldi bana. Normal 9v pil kullanacagim. Ya da reset dugmesi ekleyecegim

Ekli dosyalar

• 20200217_001550.jpg
    20200217_001550.jpg
    210.2 KB · Görüntüleme: 13
  • 20200217_001420.jpg
    20200217_001420.jpg
    227.7 KB · Görüntüleme: 12
Ben yazılım attırdım çok kararlı değil kapaması gerekirken kapatmıyor tekrar tekrar basmak gerekiyor tuşa ... İlk açılış ekranında pil gerilimi bilgisi veriyor iyi zayıf gibi yazmakta 5v ok gibi filan. Sanırım sizinkinin eksikliği bu ama cozmussunuz tebrikler.

@karadvt Bu zaten yukarıdakinin aynısı yanışmıyorsam.Aliexpress adı ile ESRmeter

Eğer bobin kondansatör ölçecekse iz....LC-100a yada LC100-a diye Aliexpresten aratın.
Ali amcadan Satın alırsanız...Lc100 a 5v ile çalışır. Jack girişinden beslemeyin. 5volttan yüksek voltajlı bir adaptör yakar. İki besleme girişi var. Ben Cep 5v telf. şarjı ile USB girişinden çalıştırıyorum.
Lakin bu kit de 3-4 pf altında ve 3-4uH altında sabit değer veremiyor. Belki de prob hiç kullanmamak gerekliydi. Her ölçümde Resetlemesi ve kalibrasyonu var. Tam Üzerinde durmadım. Halbuki önemliydi.
Belki de tam regüle 5volt gerekliydi. Neticede cep tlf. şarj cihazı bir smps ve gürültülü bir voltaj verir.
Ayrıca İzlerseniz YouTube da Lc100-a videoları var.

Bende her ikiside var.Puan olarak 9v ile çalışan esr meter benden tam not aldı.

Her ikisinde de kapasitörler her ölçümden önce deşarj edilmeli . Yine cihaz yanar.
Sağlıcakla kalın.

Ben yazılım attırdım çok kararlı değil kapaması gerekirken kapatmıyor tekrar tekrar basmak gerekiyor tuşa ... İlk açılış ekranında pil gerilimi bilgisi veriyor iyi zayıf gibi yazmakta 5v ok gibi filan. Sanırım sizinkinin eksikliği bu ama cozmussunuz tebrikler.

5volt az değilmi?
Ben 9-10 volt veriyorum her zaman.

5volt az değilmi?
Ben 9-10 volt veriyorum her zaman.
Lm7805 reg var onun üzerinden besleniyor bu cihazlar.
HTB1x8DeLSrqK1RjSZK9q6xyypXab.jpg_640x640q90_1.jpg

Son düzenleme:

Tesadüfen oldu hocam. Bakalim simdilik sorun yok gibi. Iyi pil yiyor yalniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri