Lcr Metre Arizasi

@karadvt Bu zaten yukarıdakinin aynısı yanışmıyorsam.Aliexpress adı ile ESRmeter

Eğer bobin kondansatör ölçecekse iz....LC-100a yada LC100-a diye Aliexpresten aratın.
Ali amcadan Satın alırsanız...Lc100 a 5v ile çalışır. Jack girişinden beslemeyin. 5volttan yüksek voltajlı bir adaptör yakar. İki besleme girişi var. Ben Cep 5v telf. şarjı ile USB girişinden çalıştırıyorum.
Lakin bu kit de 3-4 pf altında ve 3-4uH altında sabit değer veremiyor. Belki de prob hiç kullanmamak gerekliydi. Her ölçümde Resetlemesi ve kalibrasyonu var. Tam Üzerinde durmadım. Halbuki önemliydi.
Belki de tam regüle 5volt gerekliydi. Neticede cep tlf. şarj cihazı bir smps ve gürültülü bir voltaj verir.
Ayrıca İzlerseniz YouTube da Lc100-a videoları var.

Bende her ikiside var.Puan olarak 9v ile çalışan esr meter benden tam not aldı.

Her ikisinde de kapasitörler her ölçümden önce deşarj edilmeli . Yine cihaz yanar.
Sağlıcakla kalın.

Ben de sevdim kullanımını bunun. Bobin ölçümü de tam olmasa da yakin deger veriyor. Her zaman lazim olmaz ama iste hobi olarak ugrasinca ıvır zıvır dolduruyoruz.

Ben de memnundum.
Lakin 2-3 uH lik bobin ölçümü için ayrıca LC 100a LC meter satın aldım geçen yıl. Nasip.

Mesaja resim ekledim yine satıcı resimlerinden daha detaylı resim bakılabilir.
Haftaya atölyeyi açacam.
Şimdi soğuk. Sigarada içince olmuyor bu hobi.
İyi [emoji561] geceler

Maalesef multimetreler gibi yumusak bir iletken yok. Lehimlenmis flex kablo var. Su sekilde

Ekli dosyayı görüntüle 61310

Ekli dosyayı görüntüle 61309

Veri alamiyorum hocam. Verinin bir kismi altta kalıyor. Ekran bulmak da mesele. Bakalim para iadesi istedim.
Merhaba siz ne yaptınız ekran sorununu, benimki de kabı olduğu halde düştü ve açılmadı bir daha. Kırık ilerledi büyüdü herhalde ...

Merhaba siz ne yaptınız ekran sorununu, benimki de kabı olduğu halde düştü ve açılmadı bir daha. Kırık ilerledi büyüdü herhalde ...
O sekilde duruyor bir köşede hocam. Baska bir tane almistim onu kullanıyorum arada. Bir bakayim ne durumda? Konudan sonra hic el atmadim bir daha.

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri