Lazer PCB kazıma

100 w co2 ve hobi amaçlı 5.5w mavi lazer ile çeşitli pcb kazıma denemelerim pcb üzeri mat siyah akrilik sprey boya (asite dayanıklı oluyorlar) resimdeki 6mm qfn boyutu NEJE lazer ile kazındı ufak bir adımlama ve odak kayması olmasına rağmen iş görür bir çıktı verdi boyutu düşünülürse gayet tatmin edici .çift taraflı kazıma da gayet kolay oluyor bir kalıp hazırlayınca

Ekli dosyalar

• img.jpg
    img.jpg
    118.7 KB · Görüntüleme: 24
bu da başka bir denememdir ve sonuç çok hızlı ve başarılı ayrıca bir sla 3d yazıcı alınmasına da gerek yok bir maske ile ve uv ışık ile pozlama yapılabilir asite karşı da diğer toner ,boya vs ye göre benim tespitim daha başarılı

Bu makineler için gerekli parayı nasıl tedarik edeceğimiz konusunda bir video daha çekersen sanırım daha yararlı olur malum biz daha ütü teknolojisindeyiz. Teşekkürler

Bu makineler için gerekli parayı nasıl tedarik edeceğimiz konusunda bir video daha çekersen sanırım daha yararlı olur malum biz daha ütü teknolojisindeyiz. Teşekkürler
doğru diyorsunuz da zaten yukarıda da yazdım iş makinede değilki "REÇİNEDE". sağlam bir uv led ve reçine ile bildiğimiz ütü yöntemindeki gibi asetat kağıda toner ile gölgelendirme yapılarak pozlanabiliyor. Yani makine almanıza gerek yok

Forum istatistikleri

Konular
128,150
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri