Lazer markalama hız, frekans ve akım ilişkisi

Merhaba

çalışmış olduğum iş yerinde lazer markalama makinamız bulunmakta, ürünlerimizin (metal) üzerine markalama işlemleri yapıyoruz. teknik servisten gelen arkadaş akım, hız , frekansların değerlerini değiştirip markalama da istenilen değerlere ulaşabileceğimizi söyledi bu konuda yardım istiyorum.

örnek olarak akımı yükseltip frekansı arttırırsanız bunun yanında da hızı azalttığınızda daha derin markalama yapabilirsiniz gibi

benimde sizden ricam bu konuda bilgisi olan yorum yapabilecek arkadaşların yardımı.

bu veriler sonucunda alüminyum, titanyum, paslanmaz malzeme için ne gibi değerler girebilirizi bulmak için

muhtemelen makinanızda inverter(sürücü ) bulunmakta.sizde ana motorun frekansını arttırrak motoru hızladırıp aynı zamanda makinayı hızlandıracaksınız olay bu gibi.invertörün markası ve modelini yazarsanız gerekli parametreleri ve frekansı nasıl arttracagınız konusunda yardımcı olabiliriz.

Lazer Markalamada Kullanıcın şu aşağıda 3 paramertre ile oynayabilir

- Güç
- Frekans
ve Markalama hızı.

Metal Markalama ile ilgili 3 değişik tip vardır. Bunlar Engraving , Annealing ve Abalation. Hangi metodu kullanacaksanız ona uygun parametreler seçilir. Daha fazla detay için sitemde Markalama Metodları isimli kayıtlı bölüme bakabilirsin.Bana lazer cihazının markasını söylersen daha teknik parametreler verebilirim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri