Lazer Kazıyıcı ve Kesici Router (co2 tüplü)

Swatch olmadan ayar varmı

Switch bağlantılar nasıl yapılır

ayarı yok
eklediğim resimdeki gibi bağlantı yapılacak. anlaşılmayan neresi var acaba ??

Hocam lasercut programı yüklendikten sonra çalışması için ne yapmalıyım

Program çalıştı ancak dovwlant. Yapmıyor

Config ve çizim dosyasını makinaya yukleyemiyorum flash a atmıyor

asenyurt kardeşim öncelikle çalışmanı hayranlıkla izledim.Tebrik ederim.
Bende okulumda bir lazer makinesi yapmak istiyorum.
Haddim olmayarak ;
1-yaptığınız tasarımda y eksen motorunu arka ortaya koyup mil esnemesini ortadan kaldırmanız mümkün değil miydi?
2-bende x eksende 1m,y eksende 2m çalışabilecek laser yapmak istiyorum.laser tüpünü y eksen profiline koymak daha mı uygun olur lenslerdeki mesafe uzamasından kaynaklı açı değişikliğinden diye düşünüyorum.
pratikte nasıl olduğunu bilemediğim için size bir danışmak istedim.
3-bir de bu flaybak trafo gibi bir parça kullanılıyor bunun kullanım amacı ve bağlantısı hakkında bilginiz var mı?tşk.

takip edin tabii

bu arada lazer kontrol ünitesinin firmware versiyonu sanırım eskiymiş ve boşta hareketi esnasında motor stall olmaya başlıyordu çok hızlı rampalarda. ne yaptıysam düzeltemedim bir de baktım ki firmware eski hemen usb den yükledim. kontrol ünitesi gerçekten de çok kullanışlı tam bir stand alone alet. artısı usb den bağlayabiliyorsun istersen de ethernet ile ağa dahil ediyorsun. veya lasercad programından yaptığın işi usb flash e kaydet sonra üniteye tak oradan yükle çalışmayı..

bu arada rampa hızlarını falan iyice yükselttim. bir de video çektim. patron çıldırdı :D
60 fps izleyin

bu yeni versiyyon firmware nerden indirdin kardeş

asenyurt kardeşim öncelikle çalışmanı hayranlıkla izledim.Tebrik ederim.
Bende okulumda bir lazer makinesi yapmak istiyorum.
Haddim olmayarak ;
1-yaptığınız tasarımda y eksen motorunu arka ortaya koyup mil esnemesini ortadan kaldırmanız mümkün değil miydi?
2-bende x eksende 1m,y eksende 2m çalışabilecek laser yapmak istiyorum.laser tüpünü y eksen profiline koymak daha mı uygun olur lenslerdeki mesafe uzamasından kaynaklı açı değişikliğinden diye düşünüyorum.
pratikte nasıl olduğunu bilemediğim için size bir danışmak istedim.
3-bir de bu flaybak trafo gibi bir parça kullanılıyor bunun kullanım amacı ve bağlantısı hakkında bilginiz var mı?tşk.

teşekkür ederim öncelikle
1- ortaya koysam bu sefer gene ortadan mili sabitlemem gerekicekti. kayış aktarması lazımdı. kayış dişlisi falan masraf.. öteki türlü motorun arkasında kendi mili uzun olsa bu sefer kaplin masrafı çıkacaktı.
en uygunu böyle oldu hiç bir sorun yok.
2- büyük makinelerde dediğiniz gibi bazen köprüye takıyorlar tüpü. ama ağırlık durumunu düzgün ayarlarsnız sorun oalcağını sanmam
3- bilemiyorum

awc708c lite ile plus arasındaki farkı bilen var mı arkadaşlar.bir de y ekseninde çift motor kullanmak istersek bu kartta ayarlama nasıl olmalıdır?tşk.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri