Lazer ile Plazma Kesim

program ekranındada aynı sekılde devam edıyorsa muhtemelen yanlıs data yolluyorsun,komutları iyi incele,tool degistirme icin gidiyor olabilir.

Bir arkadaşın da buna benzer bir sorunu vardı.mach3 ün quantum versiyonunu yüklemişti düzeldiğini söyledi.Sende başka versiyonlarını dene.

arkadaşlar yazacak başka bir yer bulamadım.
ben kendi imkanlarımla cnc plazma makinası yapmayı düşünüyorum, araştırdım parçalarını nasıl bulacağımı nerden alacağımı buldum fakat şöyle bir sıkıntım var:
benim işleyeceğim sac kalınlığı 0,50mm ile 1,50mm aralığında ve plazmanın ince saclarda sağlıklı olmayacağını söylediler, acaba doğrumu, kullanacağım servo motorlarının sac kesim hızına yetişemeyeğini söylediler, buna bir formul bulunurmu?
yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Ne kadar bir hiz gerekiyor mus ? 2000rpm yapabilen step cok cok rpm yapabilen servolar var. Cok dogru bir bilgi degil gibi.

arkadaşlar yazacak başka bir yer bulamadım.
ben kendi imkanlarımla cnc plazma makinası yapmayı düşünüyorum, araştırdım parçalarını nasıl bulacağımı nerden alacağımı buldum fakat şöyle bir sıkıntım var:
benim işleyeceğim sac kalınlığı 0,50mm ile 1,50mm aralığında ve plazmanın ince saclarda sağlıklı olmayacağını söylediler, acaba doğrumu, kullanacağım servo motorlarının sac kesim hızına yetişemeyeğini söylediler, buna bir formul bulunurmu?
yardımcı olursanız sevinirim.

Homemade CNC Plasma router with Mach3 and Triple Beast [HD] - YouTube

gerekli bilgi video da mevcuttur

Selamlar 0.5 mm de capak sorunu olur ama 1.5 de plasma kesim sikinti yapmaz

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn