Lazer cnc yanık izleri

sermem

Üye
merhaba 12 mm lik kontrplakta ahşap oyuncak kestirmek için (toplu sayıda ) günlerdir sanayide cnc kesim yapan yerleri dolaşıyorum. yaklaşık 15*15 ebatlarında kesimlere 10 tl civarında fiyat veriliyor. bu yüzden lazer cnc ye yöneldim , 2tl gibi fiyat aldım ancak lazerde yanık izleri yapacağım işe engel olacak. denemek için elde zımpara yapmaya çalıştım , uğraşılacak iş değil. acaba dremel el motoru ile zımpara yapmak işe yarar mı ? bi çok kişi baş edemezsin diyor ama daha önce deneyimi olan var mı bu konuda veya farklı bir tavsiyesi olan var mıdırır . teşekkürler

Deneme yapıp dönüş yapar mısınız? Kontraplak üzerine 2 mm lik başka kontraplak vb. koyun bu kısım yanıp alta geçmeyecek diye düşünmekteyim. Tabi lazere bu rakam sorun olmayacaksa ... Elle zımpara baya zamanınızı alır, parça boyutlarınızı şeklinizi tam bilemiyorum. Bant zımpara tarzı daha pratik olur bence.

Deneme yapıp dönüş yapar mısınız? Kontraplak üzerine 2 mm lik başka kontraplak vb. koyun bu kısım yanıp alta geçmeyecek diye düşünmekteyim. Tabi lazere bu rakam sorun olmayacaksa ... Elle zımpara baya zamanınızı alır, parça boyutlarınızı şeklinizi tam bilemiyorum. Bant zımpara tarzı daha pratik olur bence.
hocam kesilen yerin yanıkları için sormak istemiştim. kontraplağın kalınlık kısmı .. yüzey yerlerdeki yanık izleri sorun değil. 8 mm lik kontrplağın 8 mm lik kısmı

Hmmm kesilen parçaları üst üste koyup sabitlerseniz, basınçlı hava ve ince kumdan yapılan üflemeli zımpara işinizi görebilir mi? Bu konuda kendin yap videolara bakın.

Hmmm kesilen parçaları üst üste koyup sabitlerseniz, basınçlı hava ve ince kumdan yapılan üflemeli zımpara işinizi görebilir mi? Bu konuda kendin yap videolara bakın.
araştırayım hocam
youtube'de arama yapmayı denedim ama malesef üflemeli zımpara ile ilgili hiç video bulamadım. nasıl arama yaparsak çıkar veya direk link atmanız mümkün mü , hiç bilmediğim bir mevzu bu

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri