Lazer CNC ile ahşaba fotoğraf sorunu

Lazer77

Üye
Selamlar, malum çin sitesinden 65*50cm çalışma alanı olan, carved metal özellikli lazer cnc aldım, sanırım 7500mw. 2 aydır ahşaba foto ve yazı yazıyorum. Ancak foto yapma hızı bana aşırı yavaş geldiği için çok yüksek hızlarda makineyi uzun süre kullandığım için makinem bozuldu. Step motor sürücü devrelerini değiştirdim makinam çalıştı ama sadece yazı vektörel işleri yapabiliyor. Fotoları yap dediğimde normalde 1 saate biter dediği fotoya 16 saatte biter gibi saçma bir şey söylüyor vede 16 saatlik hız ile yapıyor. Lazer tııııııık tııııııık yavaş atıyor. Sanırım yanan tek şey step motor sürücü devreleri değil, komple kartı değiştirmeliyim. Ancak eski hızı da bana yeterli gelmiyordu. Şimdi 15 kat daha yavaşladı ama vektörellerde hızı çok iyi.
CO2 lazerli bir yere gidip ahşaba foto çizmesini söyledim , benim eskiden 1 saatte şimdi 16 saatte çizdiğim fotoyu 8 dakikada çizdi ama sonuç rezalet oldu. Bu iş için bambaşka bir sistem mi gerekli yoksa yanlış yolda mıyım. Amaç sadece ahşaba foto yapabilmek. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim herkese.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri