laptop kapasitör sorunu

Bu konuda yorumumuz kondansatör olmasada çalışacağı arızanın başka yerde olma olasılığı idi.

Hasar oluşum anında batarya yuvasında ise kondansatör deforme olduğu anda farklı bir kısa devre olmuş olabilir. Bu kondansator dışında başka parçalara hasar vermiş olabilir düşüncesindeyim.

Haklısınız serkan bey bende öyle düşünüyorum.... ram yuvasında sıkıntı yok by lent hocam ondan eminim @by lent

Selamlar... Smd elemanla normal devre elemanı arasında gördügü işlev bakımından bir fark yoktur. Sadece ebat farkı vardır. Kopan eleman yerine normal kondansatör taktıgınızda çalışmadığında arızayı başka yerde aramanız gerekirdi bence. boşuna smd eleman aramışsınız. Birde lap top pcb leri bildiginiz üzre çift karmanlı oluyor kopan eleman bölgesinde bunu da göz önünde bulundurarak lehimleme yaptınız mı?

Son düzenleme:
Merhaba, ikinci bir ekran bağlayıp deneme imkanınız varmı ? Hard disk ve cd rom çalışıyormu ? Anakartın çalışıp çalışmadığını anlamaya yardım edebilir.

Hocam çift katman olması lehimde nasıl bi değişiklik gerektiriyor ki anlıyamadım özür dilerim @acme_t ...... Hocam harddisk ve cdrom değişimi yapılarak denedim zaten ayrıca ekranda bağlayıp denemiştim olmadı malesef o yüzden artık aklıma bişey gelmiyor @acaroz

@Ro_LeX Sanırım bu iş profesyonel yardım gerektirecek gibi. Düşünürseniz Antalya da bu işleri yapan bir arkadaşa sizi yönlendirebilirim. Benim parçalanmış notebookumu arkadaş gayet başarılı ve makul ücrete yapıp geri yollamıştı.

2 gün önce antalyadaydım malesef daha ne zaman giderim bilemiyorum ama siz bana kim oldugunu nerdr oldugunu söylerseniz bu gidişimde bi uğrayım olur mu? @acaroz

Merhaba, ben tesadüfen youtube da buldum arkadaşı. Faydalı olmak adına birilerini önermek güzelde problem halinde "sen önerdin" gibi bir şeye maruz kalmak da istemiyorum. Bu yüzden kararsız kaldım :(

Yok yok sorun olmaz merak etmeyin :) minnettar kalırım sadece :). Ayrıca anakart sorunlarını ne kadara tamir ediyor bi tahmini fiyat söyleyebilir misiniz? @acaroz

@Ro_LeX Fiyat vermem yanıltıcı olucaktır. Bana verilen fiyat benim notebook daki arızaya özgüydü. Telefonla görüşüp ona göre hareket edersiniz.
Youtube daki videosunda telefonu mecut

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri