laptop ghz düşük

EMREKOZAN

Üye
merhaba öncelikle. asus k555lb i5 5200u işlemcili pc aldım 3 aydır elimde garantiye gitti geldi ufak bi sorun vardı halloldu fakat bilgisayar yüksek performansa bile alsam cpu=0,77 . yüksek performansta pcyi yeniden baslatınca 2,55 oluyor hızlanıyor sürekli yeniden baslatmammı lazım ? yoksa oyunlarda kasıyor . sorun nerde biosta bise olabilirmi yada benim bilmedigim bi ayarmı var ?

ctrl+alt+del yapınca performansa basıyon yazıyo . pc windows 10 yalnız digerlerinde varmı bilmiyorum

bende de aynı makine var.performanınsından oldukça memnunum.GTA vs oyun oynamıyorum CPU nın hiç kastığını görmedim.

kasmıyor zaten yanlıs anlasılmasın kasma yok . cpu bi bakıyom 0,77 den hiç yükselmiyor kapatıp atıyorum makinayı . 2,50 . sürekli yüksek performansta ama düşüyor bazen yükselmiyor kapatıp açmadan ..

bu iyi bişey mi kötü bişeymi anlayamadım. ben ,win10 ilk kurduğumda sürekli yüksek ram ve %40 larda cpu kulanımı ile karşılaşmıştım.update ettikten sonra düzeldi.başka bir sorun yaşamadım

kullanım degil kardesim bendeki sorun . 0,77 ghz mesela suan bile üstelik yüksek performansta . 2,50 ghz olması lazım suan

hımm şimdi anladım demek istediğin şeyi.bende şuan 2.57GHz

işte olması gereken o . ama 0,77 bende suan reset atsam anında 2,65 falan oluyor düzeliyor . acaba eksik bi programmı var bende yada biostamı sorun ?

Son düzenleme:
bu yazdığın "Moruk" ifadesinden sonra iyiki başına bu problem gelmiş diyorum.önce terbiyeli olmayı öğren sonra belki adam olursun.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri