LAPTOP BATARYALARI NEDEN CABUK BOZULUR?

Laptop bataryalarının 1 yıl gibi kısa sürede bozulmasının sarj tutmamasının sebebi nedir? ömrünün uzun olması için neler yapmak gerekir

sürekli batarya takılı kullanıyorsanız ömrü azalır. eğer bulunduğunuz bölgede gerilim dalgalanması sık yaşanmıyorsa bataryayı çıkarıp prize takılı kullanmanızı tavsiye ederim. bataryalı kullanmak zorundaysanız, batarya boşaldıktan sonra şarj ediniz.

kardes leptopda batarya takılı olursa batarya üzerinden kendini besler die biliorm buda bataryanın ömrünü kısaltır aldıgımdada aldıgım kişi söylemişti bataryı takma diye

Kesinlikle devamlı prize takılı olarak leptopu kullanma,batarya dolduğu anda şarjdan çıkar. Yani devamlı doldur-boşalt durumu olsun.Benim 2 sene oldu hala tam randumanlı çalışıyor maşallah.

Ben Şebeke seçim entegresi olduğunu biliyorum batarya dolduğunda kendini by pass ediyor yani şebekeden besleniyor... !

Artık leptop bataryaları dolduktan sonra yüzde 75i boşalmadan akım çekmiyor şarj cihazından ayrıca bataryalar lityum ion oldugu için hafıza etkisi yok boşalmadan da şarja takabilirsin.ve son olarak lityum piller bataryalar her yıl ömründen yüzde 25 kaybeder yapısı gereği.kullansanda kullanmasanda

Batarya soğuk ta uzun süre kalırsa ömrünün büyük bir kısmını yitirir (tecrube)

lityum piller bataryalar her yıl ömründen yüzde 25 kaybeder

aynı sorunu bende yaşadım leptopu aldığım bayii ye sordum fişe takılıyken bataryayı cıkarmam gerektini söylediler garantide kabül etmez dediler şansımı denedim garantiye gönderdim sagolsun yeni batarya verdiler sen de şansını dene bence

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri