Laptop Batarya Tamiri

Herkese merhaba konuyla ilgili bazı sorularım var. Yardımcı olabilir misiniz? Birincisi Laptop bataryasının eeprom'lu olup olmadığını nereden anlayabiliriz? Benim laptop bataryam arızalıydı bir tane bil grubunun bozuk olduğunu gördüm ve değiştirdim. Şimdi laptop'a takıyorum ve şarj oluyor gözüküyor ama sürekli %0.(laptobu batarya ile çalıştırmaya çalıştığımda açılıyor hemen kapanıyor) Yukarıdaki fan bağlama işlemini yaptım çalışıyor(5 dk falana çalıştı). Batarya da sorun nedir acaba?
Sorunuzun cevabına ulaşabildiniz mi hocam benim de laptop bataryamla ilgili bir sorun oldu da.

Tam bir cevap bulamadım ama kendi laptobumun bataryasını tamir etmeye çalışırken, içerisindeki malzemeleri kontrol etmiştim. bir adet eeprom chipi var olduğunu gördüm , oradan tahmin ederek eeprom'lu olduğunu anladım. Sen de o şekilde bakabilirsin.

Tam bir cevap bulamadım ama kendi laptobumun bataryasını tamir etmeye çalışırken, içerisindeki malzemeleri kontrol etmiştim. bir adet eeprom chipi var olduğunu gördüm , oradan tahmin ederek eeprom'lu olduğunu anladım. Sen de o şekilde bakabilirsin.
Berhaba acaba sorunu çözdünmü bendede aynı sorun var rica etsem anlatırmısın

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri