Laptop anakartına direk adaptör bağlama (yardım)

erdem kaya

Üye
Laptopun şarj soketi kırık ve buraya direk adaptörü bağlamak istiyorum + - bağladım ama ışık yanmıyor başka bir tetikleme falanmı var acaba yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.
22196f9f36204a490778bf3a6fafa5c4.jpg

Bence direk bağlamakla uğraşacağına git biyerlerden aynı soketten bul o soketi tamir et.

Her forum sitesine sordum herkes aynı şunu yapma şunu yap bi akıl sizde yok bu şekilde olması gerekiyor işte

Kendin söylüyorsun işte be mübarek ;
Bişey atmışsın ortaya ki mantıksız bi olay sana cevap verilmiş. Peki sen ne yapıyorsun karşındakinin aklını sorguluyorsun. Madem o şekilde olması gerektiğini düşünüyosun ve çokta biliyosun git kendi başına nasıl yapıyorsan yap. Akşam üzeri kimsenin ayarıyla da oynama.
( Ayrıca kimseye bi faydan dokunmayıpta her foruma ufak bi sorununu halletmek için üye olup soru sorupta cevap aldığınada şükret )

Soket baglantisinda 3 baglanti noktasi olmasi lazim. Yanilmiuorsam 2 eksi bir arti. Sadece 2 eksiye baglanti yapmis olmayasin. Ayni durum basima geldi. Soket baglantisinda 3 baglanti ayagi var. Deneme yanilma yoluyla bagla bulursun. Bu soketin anakarya baglanti noktalarina kablo lehimleyip disari cikar. Sonra deneme yanilm yoluyla bulursun.

sokette şarjı çıkınca batarya şarj olduğunu algılayan anahtar var soketin yenisi tak anakartı yakarsın bu şekilde.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri