laptop adaptörü ile dc motor çalıştırma

slm arkadaşlar elimde 12v 35 w dc motor var bunu 19 volt çıkışlı laptop adaptörü ile çalıştırmak istiyorum ama motor tekleyerek çalışıyor, sürekli dönmüyor. sebebi hakkında fikri olan varmı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
slm arkadaşlar elimde 12v 35 w dc motor var bunu 19 volt çıkışlı laptop adaptörü ile çalıştırmak istiyorum ama motor tekleyerek çalışıyor, sürekli dönmüyor. sebebi hakkında fikri olan varmı?

Eğer motor 12 volt dc 35 watt gücünde ise 19 voltta çalıştırman motoru yakar.Beslediğin laptop trafosu da enaz 35 watt olmak zorundadır.Altında olursa bu defa leptop adaptorünü yakarsın.Sana lazım olan dc çıkışlı 12 volt 2,9 amper gücünde güç kaynağı yada trafo

Eğer motor 12 volt dc 35 watt gücünde ise 19 voltta çalıştırman motoru yakar.Beslediğin laptop trafosu da enaz 35 watt olmak zorundadır.Altında olursa bu defa leptop adaptorünü yakarsın.Sana lazım olan dc çıkışlı 12 volt 2,9 amper gücünde güç kaynağı yada trafo

adaptör 19 volt 3.5 amper
aynı motoru güç kaynağı ile 19 voltta rahatlıkla çalışıyor !

adaptör 19 volt 3.5 amper
aynı motoru güç kaynağı ile 19 voltta rahatlıkla çalışıyor !

220 volt için imal edilmiş bir ısıtıcıya yada lambaya 400 volt verdiğinizde de çalışıyor.Hatta gereğinden fazla ısı ve ışık veriyor bir müddet sonra sizlere ömür

çalışıyor olması doğru çalıştığı anlamına gelmez bende lisedeyken evdeki çamaşır makinası pompa motorunu sarmıştım. Empedans değerini yanlış ayarladığımdan dolayı bir süre sonra motor yanmıştı.

Son düzenleme:
muhtemelen iptal etmen mümkün değil içinin resmini koy bir iki entegre vardır...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri