Laptop adaptörü hangi kutup

• Konbuyu başlatan zodehala
  • Başlangıç tarihi

zodehala

Üye
resimdeki laptop bataryası ama bunu hangi ucu 220v bağlantısı

Ekli dosyalar

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    72.7 KB · Görüntüleme: 37

paskomya

Profesyonel Üye
alkolümdeki kan miktarı epey düştü yarın kontrol edip söyliyeyim

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
resimdeki laptop bataryası ama bunu hangi ucu 220v bağlantısı
Batarya olduğundan emin misiniz? :D

Alttaki ikili kablo şebeke giriş kabloları. Yukarıda 3 lü dc besleme uçları fakat 3 lü olduğuna göre, dell hp gibi ID sorup kontrol eden tipte olmalı. Boşta beklediğiniz voltajı vermeyebilir.

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Merhaba. Bunu anlamanın en sağlam yolu elektrolitik kondansatörlerin çalışma voltajıdır. İki kablonun girdiği yerdeki kondansatör 420 volt, 100 mF (resmi çok büyütünce şişip patladığı) olduğu görülüyor. Diğer üstteki eğer DC tarafı ise bu elektrolitiklerin voltajı çıkış DC voltajından biraz daha fazla olmalıdır. Eğer böyleyse 2 kablo 220 volt şebeke giriş, 3 kablo tarafı ise DC jak ucu çıkışıdır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

silvestir

Profesyonel Üye
Çıkış kondanstorlerinin olduğu yer çıkistir. Bu kondanstorler çok belli 2 adet 25v filan.

2 tel %99 giristir.

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Az önce youtube 'da bir laptop tamir linki çok tesadüfen (ben onu aramadan) kendi önüme geldi, bu adaptörün PCB'si bu açılan laptop adaptörü ile birebir ayni gibidir, ama markası değişik olabilir. DC çıkışı ve AC girişi %99 kesinlikle ve herkesin ayni inançla yorumladığı şekliyledir. Kolay gelsin.

Konu Sah

zodehala

Üye
Batarya olduğundan emin misiniz? :D

Alttaki ikili kablo şebeke giriş kabloları. Yukarıda 3 lü dc besleme uçları fakat 3 lü olduğuna göre, dell hp gibi ID sorup kontrol eden tipte olmalı. Boşta beklediğiniz voltajı vermeyebilir.
adaptör yazacaktım yanlış olmuş pardon
Merhaba. Bunu anlamanın en sağlam yolu elektrolitik kondansatörlerin çalışma voltajıdır. İki kablonun girdiği yerdeki kondansatör 420 volt, 100 mF (resmi çok büyütünce şişip patladığı) olduğu görülüyor. Diğer üstteki eğer DC tarafı ise bu elektrolitiklerin voltajı çıkış DC voltajından biraz daha fazla olmalıdır. Eğer böyleyse 2 kablo 220 volt şebeke giriş, 3 kablo tarafı ise DC jak ucu çıkışıdır. Kolay gelsin.
topraklama dolayısı ile ben 3 kablo olan yeri AC sandım . çünkü laptop adaptörü olğunda göre 3 girişli soket laptopta yoktur