Lambalar neden kırpma yapar?

maviateş

Üye
arkadaşlar 4x18w fluoresanlarla aydınlatma tesisatı yaptırdım.Lambaları yaktıgımda butun fluoresanların kırpma yaptıgını gordum.Daha sonra farklı balast farklı lamba (18w pl-c) spotlarla tekrar denedim aynı kırpmayı tekrar yaptı.Aklıma fazla birşey gelmedi.Sorun aydınlatma panosundaki gevsek bağlantılardan dolayı olabilirmi yada baska neler olabilir?
saygılar.

işletmede harmonik sorunu var ise florasan lambalar akım sinüs dalgasının bozulması nedeniyle kıpraşma yapabilir. harmonik tesbitinin en kesin çözümü devreye analizatör bağlayıp verileri izlemektir ama bunu yapma imkanın yok ise kompanzasyon panossunda ki konndanstörlerin çektiği akımı pens ampermetreyle ölçerek tespit edebilirsin nominal akımını %5 oranında geçtiğinde harmonik seviyesi yüksek demektir.

ilginiz için tesekkur ederim.
işletmede daha once harmonik problemi yaşandıgını biliyorum.yanlız bu problem aynı trafodan beslenen, ünitedeki diğer aydınlatmalara da kırpma yaptırmazmı?
son çare harmonik analizoru temin edebilirim.

arkadaşlar 4x18w fluoresanlarla aydınlatma tesisatı yaptırdım.Lambaları yaktıgımda butun fluoresanların kırpma yaptıgını gordum.Daha sonra farklı balast farklı lamba (18w pl-c) spotlarla tekrar denedim aynı kırpmayı tekrar yaptı.Aklıma fazla birşey gelmedi.Sorun aydınlatma panosundaki gevsek bağlantılardan dolayı olabilirmi yada baska neler olabilir?
saygılar.

voltajın 220 volt olduğunu kontrol et belki voltaj düşüktür

eğer yaptığınız sistem büyükse aydınlatmayı 3 faza yayarak kullanın

harmonik analizinden önce kullanılan balast manyetik tip ise elektronik balast kullanarak uygulamayı tekrar kontrol edebilirsin sorun daha büyükse harmonik analizi kaçınılmaz

aydınlatmayı 3 faza ayırdım.elektronik balast kullandım.voltajda düşmede yoktu.
zannedersem aydınlatma panelini besleyen tali pano akımı bozan yükleri besliyor. bunu dusunerek beslemeyi baska adp nin tali gozune aktardım ve sorun çozuldu.
Yardımlarınız için tesekkur ederim.

IsıkLı anahtar Kulanıorsan onDanda yapar Örnegin Tea v b He sorunu çözmüssn k.bakma : )

teksorun hormaniktir kullanıldığı yer neresi olduğunu bilmiyorum ama kompansazyon yada kondasatör ile filtre edebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri