Lambadan elektrik hatti nasil cekilir

qwqwqw2401

Üye
Merhabalar, kapali balkonuma derin dondurucu alacagim ama orada priz yok. Sadece lamba var ve o lambanin buati da yok.
Lambanin anahtari balkonun disinda ve balkon genellikle kapali oluyor soguk girmesin diye. Buat olmadigi icin bu islemi nasil yapabilirim? Iyi forumlar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
anahtardan değil, lambadan alabilirsin, ama anahtar açık olmalı ki dolabın çalışsın. balkon lambasını da ipli bir armatür alırsın olur biter.

Lamba rozansina anahtar açıldığında elektrik gelir. Kablo kesiti 1.5 mm2 dır. Derin dondurucu için priz hattı kesiti olan 2,5 mm2 kablo olması gerekmektedir .
Yinede dondurucunun 1,5 A civarında bir akım çekecegini düşünüyorum. Lambanın olduğu yere duy priz takarak, yada gevşek olmamak kaydıyla kablolardan ek alarak bağlantı yapabilirsiniz. Tabi anahtarı by pas etmelisiniz

Lamba rozansina anahtar açıldığında elektrik gelir. Kablo kesiti 1.5 mm2 dır. Derin dondurucu için priz hattı kesiti olan 2,5 mm2 kablo olması gerekmektedir .
Yinede dondurucunun 1,5 A civarında bir akım çekecegini düşünüyorum. Lambanın olduğu yere duy priz takarak, yada gevşek olmamak kaydıyla kablolardan ek alarak bağlantı yapabilirsiniz. Tabi anahtarı by pas etmelisiniz
ama topraklama hatti da lazim bana hadi isigi iptal etsek topraklama gerekiyor dondurucu icin.

balkon lambasını da ipli bir armatür alırsın olur biter. toprak hattı için içeri odadan bir toprak hattı çekebilirsin. umarım güvenliğin için estetikten vaz geçebilirsin.
Ben toprak hatti cekelim diyorum zaten ne alaka estetikten vazgecmek?

balkon-oda duvarında bi hak deliği açın, ara kabloyu bu delikten geçirip bi uca seyyar priz diğer ucun fiş takın oldu bitti. diğer yöntem sıkıntı!..

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri