Lamba Elektriğinden Priz Oluşturma

2 faz konusu beni tedirgin etti. Depo olarak kullanılan yerlerde avize bağlantısı değil de, lambadan lambaya geçen nötr hattı gibi duruyor. Bir ölçü aleti, kontrol kalemi yardımcın olabilir.
Ayrıca hattı ayrı çekmeniz arkadaşlarında dediği gibi daha doğru yol olacaktır.
1,5 luk kablo üzerinden priz devresi oluşturulmuş olacak.
Uygun kesit ise 2,5 luk
Tavsiyem kullanıcıya hata bırakmadan standartlara uygun işlem yapmanız.
İnsan sağlığı söz konusuysa, tasarruf düşünülemez.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
O siyah kablolar çift faz değil nötr aydınlatma devresi olduğu için atlama almışlar.
Emin olmak için en basit yoluyla kontrol kalemi ile bakabilirsin.
Kullanacağın cihaz adaptör power supply gibi cihazsa sıkıntı yokta başka bir cihaz veya güçlü bir şey ise ayrı bir hat çekmen yada uzatma kablosu kullanman daha sağlıklı olacaktır.

bugün işlemi yaptım. siyah iki hattı ayırıp birini direk bağladım priz için. bu sefer iki lambada yanmadı. anladığım depoda iki lamba vardı diğer lamba hattını buradan almışlar. Tekrar siyah hatları biraraya getirip ikisine birden bağladım. şu an çalışıyor. lamba anahtarı ve buat dış kısımda olduğu için bu şekilde yapmak durumundaydım. en fazla 60 lık kalem havya kullanacağım. sorun çıkarmaz herhalde.

bugün işlemi yaptım. siyah iki hattı ayırıp birini direk bağladım priz için. bu sefer iki lambada yanmadı. anladığım depoda iki lamba vardı diğer lamba hattını buradan almışlar. Tekrar siyah hatları biraraya getirip ikisine birden bağladım. şu an çalışıyor. lamba anahtarı ve buat dış kısımda olduğu için bu şekilde yapmak durumundaydım. en fazla 60 lık kalem havya kullanacağım. sorun çıkarmaz herhalde.
olay yeri fotosu olsa daha net bilgi verilir anahtar kapı dışında ise işlem yine kolay buattan anahtar borusuna 3 kablo sal faz nötr toprak anahtarın içinden matkap ile delik aç kablo geçecek kadar arka duvara içeriden priz kasası girecek kadar oyuk aç kasayı tak prizi yerleştir kötü görüntü de olmamış olur

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri