lıtyum telefon bataryası nasil ölçulur

lıtyum telefon bataryası nasil ölçulur

• lıtyum telefon bataryası nasil ölçulur

Oy: 0 0.0%
  • lıtyum telefon bataryası nasil ölçulur

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

devre34

Üye
merhaba arkadaslar benım htc one m8 telefonu var ankart lcd kondoktoru krıldı telefonun açilmasi gereklimi ses felan gelırmın bide benım bataryam şişmişti acaba bataryadamı bozuldu telefon anakart lcd baglı olmadan açilmasi lazimi bataryayi olce bilirmiyiz ohm metreyle çalişip çalişmadini test edebılebılırmıyız lityum batarya telefondkı nasil olculur arkadaşlar yrdimci olabılırmısınız normal batayayı olce bılıyorum ama bunu nasil olcucem bılmıyorum yardımcı olun

bunu ben de merak etmiştim ama internette bir bilgi bulamadım.Umarım forumdaki bu konuda bilgisi olan üyelerimiz yardımcı olurlar.

sadece ekranda problem varsa cihazın açılmasına engel teşkil etmemesi gerekiyor... daha önce hiç htc ile deneme şansım olmadı ama samsung ile ekran çalışmasa dahi cihazın açıldığını biliyorum..

Bataryayı ölçmenin en basit yöntemi voltaj değerlerine bakmak hatırladığım kadarıyla 3,2 v ve altındaki bataryadan güç alamazsın ..

doğru şekilde ölçmek için ise bataryayı yük altına sokup voltajda çökme oluyormu diye bakmak lazım...

Son düzenleme:
sadece ekranda problem varsa cihazın açılmasına engel teşkil etmemesi gerekiyor... daha önce hiç htc ile deneme şansım olmadı ama samsung ile ekran çalışmasa dahi cihazın açıldığını biliyorum..

Bataryayı ölçmenin en basit yöntemi voltaj değerlerine bakmak hatırladığım kadarıyla 3,2 v ve altındaki bataryadan güç alamazsın ..

doğru şekilde ölçmek için ise bataryayı yük altına sokup voltajda çökme oluyormu diye bakmak lazım...
avometreyle direkt ölçmemiz mümkün mü?

avometreyle direkt ölçmemiz mümkün mü?
dc volt kademesinde bataryayı ölçün 3.2 volt dan düşük değilse cihazın açılması gerekiyor..

5 ohm 5 watt direnci avo metrenize seri bağlayıp bataryanıza bağlayın akımı ölçün batarya kesime gitmezse büyük ihtimal sağlamdır... en azından cihazı açabilecek gücü verir...

aslında aynı anda voltajında ölçümesi gerekir pilin durumu hakkında daha detaylı bilgi edinilmiş olur...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri