kuvvet ölçümü

merhabalar arkadaşlar puntalanmış malzeme için sağlamlık kontrolü yapabilecek bir sensöre ihtiyacım var load cell ile bu iş olabilirmi bilmiyorum asıl amacımız kuvvet ölçmek yardımcı olursanız sevinirim..

Malzemenin kırılma deneyini mi yapacaksınız?Böyle ise load cell ile yapabilirsiniz.Kuvvet uygulayacağınız (Misâl silindir)donanımın ucuna load cell bağlayıp bunun sinyalini dönüştürebilirsiniz.Benzer bir donanımda GEFRAN sensör(load cell) ve denetçi kullanıyoruz

evet sayın alidemir017 kırım testi yapıcaz.Basit bir düzenek yeterli olacak bize acaba güvenilir bir marka load cell ve bu aldığımız sinyali kuvvet cinsinden gösterebilecek bir panel önerebilirmisiniz sayın alidemir017

daha önce load cell kullanmadığım için bilmiyorum o yüzden iki sıkıntı görünüyor şu anda..load cell in çıkış gerilimi mV lar seviyesinde bunu yükseltmek ve bundan sonra plc kullanarak bu ağırlığı görmemiz ve panelde göstememiz gerekiyor.. bunun yerine bir load cell ve bir panel ile basit bir şekilde load cell in yükünü görebileceğimiz bir yapı yokmu arkadaşlar..hazır modül şeklinde?

sn vatanteknik'in linkinde güzel ürünler var.Cihazınızı tamamladığınızda kalibrasyon sertifikası almayı da düşünüyorsanız paket halinde temin daha ucauza malolabilir.

evet linki inceledim birde dijital indicator gerekli onda karar kılamadım..

evet linki inceledim birde dijital indicator gerekli onda karar kılamadım..

bakın linkteki iltibat telefonunu arasanız oradaki arkadaşlar bizzat işyerlerine sizi davet edip uygulamanız hakkında size onlarca çözüm sunuyorlar ve indikatör seçimindede size en profesyonel yaklaşımla seçiminizi yaptırıyorlar benim bir sıvıv doldurma projem vardı sanki kendi projeleri gibi yardımcı olup çalıştılar....

görüştüm dediğiniz gibi çok ilgilendiler sayın vatanteknik kendi projeleri gibi ilgilendiler en uygun çözümü paylaştık..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri