kutup değiştirici kullanılması şebe ve güneş paneli için

umit-kuğu arkadaşimizin önerısı bence daha mantıklı hem otomatık kutup değıştırır hemde manuel kontaktor bobin ucuna bır anahtar ıstedığın zaman devreye sokarsın anahtarı açarsın otomatık kendısı elektrıkler kesıldığınde devreye gırer jeneratorlerdede aynı mantık çalışıyor sistem

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Şebeke deki nötrler ortak,invertörün nötrünüde onlarla birlikte ortak baglasam fazlarıda pako şaltere girsem 1 e gelince şebeke 0 a gelince kapalı 2'ye gelince invertörden güç saglasa olmazmı? nötrler ortak olunca ne gibi bir sıkıntı yaşar ki

Son düzenleme:
Bir önceki sayfada yazdım ama gözünüzden kaçmış galiba. İnverterde nötr olmaz. Çıkışın her ikisi de faz dır. Onun için 2 fazlı kutup değiştirici kullanmak zorundayız. Artık inverter çıkışının birini nötr olarak kullanacaksınız.

ÇOK ÖNEMLİ : Evdeki prizlerde topraklama yerine nötrden köprü yapılmışsa metal gövdeli cihazların gövdesine elektrik gelir.

Bir önceki sayfada yazdım ama gözünüzden kaçmış galiba. İnverterde nötr olmaz. Çıkışın her ikisi de faz dır. Onun için 2 fazlı kutup değiştirici kullanmak zorundayız. Artık inverter çıkışının birini nötr olarak kullanacaksınız. ÇOK ÖNEMLİ : Evdeki prizlerde topraklama yerine nötrden köprü yapılmışsa metal gövdeli cihazların gövdesine elektrik gelir.
Açık alanda basit bir usül ile deneme yaptım,şebekede ki fazı kutuplayıcının girişine bagladım çıkışınada lambayı bagladım. şebekedeki nötrüde lambaya direk bagladım. invertörde faz ve nötrü ayıramadıgımdan 1 tanesini kutuplayıcı kutuplayıcıdan cıkanıda lambaya bagladım.diğer boşta kalan ucuda şebekedeki nötr ile lambaya direk girdim ve sonuç ; https://www.youtube.com/watch?v=nS3FSI3Ahik

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri