kusura bakmayın

hknszk

Üye
Siteyi gezdim en uygun burayı gördüm kendimce sizlere iki sorum olacak birincisi bisiklet dinamosu ile lgili
nette araştırdım ama hiç bir şey anlamadım bana en en basit şekilde dinamodan çıkan
kablonun biri artı ise eksiyi nerden alıyor lambaya sadece bir kablo gidiyor

ikincisi elektrikli bisiklete dinamo taksak bi kablo daha çeksek onuda aküye versek prizden elektrik vermemiş oluruz dinamo döndükçe aküyü besler aküde motoru döndürür motor yani tekerlekte döndükçe dinamo çalışır 2.soruyu pek anlatamadım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şase zaten eksi kabul edildiğinden pek çok taşıtta bu böyledir, ilave kablo zahmetinden masrafından kurtarır. Dinamodaki ampulun bir ucu gövdeye bağlanan kola irtibatlı bu yüzden tek kablo çekmek kafidir.

Diğer soruya gelirsek dinamoyla akü şarjı yeterli gelmeyecektir. Başka yaratıcı çözümler düşün :).

dinamodan gelen enerjiyi yükseltecek bi aparat taksak

Gerilimi tek başına yukseltmek yetmez akımı da yükseltmelisin ki bu da motorun üzerinde taşıyacaın ekstra yük demek.

siz anlayın acemiyim fazladan ağırlık olsun olabilir mi böyle bi şey olsa hoş olur hatta elektrikli arabalara olur

e-bisikletlerde veya araçlarda zaten frenlemedeki (rejeneratif) enerjiyi şarj olarak kullanım var, dinamo sürtünmeyi arttırdığından mevcut hızı azaltır menzilini kısaltır, extra yükler de cabası. Dinamo yerine neden 2. bir motor düşünmüyorsun birbirlerini döndürsünler.

Olusan surtunme kayiplarini sifira indirmediginiz surece birbirlerini besleyemezler termo dinamik yasalarina aykiridir

İkinci soru devirdaim makinası konusuna girer mümkün değil. Pedal desteği verirseniz akü şarzına faydası olur ama değermi tartışılır.

hoca motora exta yük binsede akülü araç ben yorulmicam ki elektrikten anlamam dinamo tekere değen değil göbek dinamosu

Bisiklet dinamosu elektik üretirken pedaldan güç alır. Elekrikli bisiklette ise motor bataryadan aldığı güç ile döner. Sonuçta dinamo çalışırsa gideceğiniz menzil kısalır. Elekrikli bisikletlerdeki dinamo far ve aydınlatma için kullanılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri