Kurutma makinesi şartel attırma (bulunduğum ilde çözebilen olmadı!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
serzenişinizde haklısınız fakat meyvesi çamura düşüyor diye de ağaç kesilmez. sadece sorunu için üye olan bi daha uğramayacak insanlar için forumda oldukça iyi bi külliyat oluştu. meslekten olmayan üyelere bi şeyler anlatmaya çalışmak beni de yıpratmaya başladı açıkçası. her mesajı görmek ve cevap vermek gibi zorunluluğumuz yok. en azından bundan sonra kendi adıma seçici olmaya çalışacağım.
Külliyatla ve okumakla kimin derdi var . Herkes her derdi kendine özel sanıyor ve kendine özel ilgi bekliyor . Halbuki konuşulan her kacak akim mevzusu birbirinin copy paste aynısı.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şu kaçak akım rölesinin fotoğrafını atabilir misiniz ? biz de görelim.

serzenişinizde haklısınız fakat meyvesi çamura düşüyor diye de ağaç kesilmez. sadece sorunu için üye olan bi daha uğramayacak insanlar için forumda oldukça iyi bi külliyat oluştu. meslekten olmayan üyelere bi şeyler anlatmaya çalışmak beni de yıpratmaya başladı açıkçası. her mesajı görmek ve cevap vermek gibi zorunluluğumuz yok. en azından bundan sonra kendi adıma seçici olmaya çalışacağım.
Açıkçası bu sitenin sadece bu işin ustalarının kendi aralarındaki iletişimi amacıyla kurulduğunu düşünmemiştim. Google'a "elektrik forum" yazınca önüme ilk çıkan site olduğu için burata yazdım. Forumlar genelde bilgi almak-vermek için kurulur. Bilgi almak isteyen herkes sorusunu sorar, bilgisini alır.

Forum girişinde; "Bu forum yalnızca ustalar ve duayenler arası iletişim içindir, düz vatandaş derdini anlatmak için meşgul edemez!" şeklinde bir uyarı yazılırsa, benim gibiler külliyatınıza zarar gelmeyeceği gibi; meslekten olmayanlara bir şeyler anlatmaya çalışırken yıpranmazsınız.

Sorunum için yardımcı olmaya çabalayan herkes hakkını helâl etsin, Allah razı olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
" Ölçülemiyen büyüklük,kontrol edilemez "

Ekli dosyalar

• KAÇAK AKIM ÖLÇÜ ALETİ.jpg
    KAÇAK AKIM ÖLÇÜ ALETİ.jpg
    190.5 KB · Görüntüleme: 19
  • EKRAN.jpg
    EKRAN.jpg
    216.7 KB · Görüntüleme: 19
Açıkçası bu sitenin sadece bu işin ustalarının kendi aralarındaki iletişimi amacıyla kurulduğunu düşünmemiştim. Google'a "elektrik forum" yazınca önüme ilk çıkan site olduğu için burata yazdım. Forumlar genelde bilgi almak-vermek için kurulur. Bilgi almak isteyen herkes sorusunu sorar, bilgisini alır.

Forum girişinde; "Bu forum yalnızca ustalar ve duayenler arası iletişim içindir, düz vatandaş derdini anlatmak için meşgul edemez!" şeklinde bir uyarı yazılırsa, benim gibiler külliyatınıza zarar gelmeyeceği gibi; meslekten olmayanlara bir şeyler anlatmaya çalışırken yıpranmazsınız.

Sorunum için yardımcı olmaya çabalayan herkes hakkını helâl etsin, Allah razı olsun 🫡

1 - Siğorta kutusu fotosunun mA arızayı bulunmasının etkisi olmaz ama elektrikci çağıracağınıza göre
siğorta kutusunun içi açık kabloları gözükür kalite foto çekimi önden üstten alttan ( % 45 eğimli ) halde yayınlarsanız siğorta kutusunda olması gereken , olmaması gereken , ,ürünleri , tesisatı ? görmüş oluruz .

Ampermetre elektrikcide bulunması gereken ürünlerdendir , kaçak akın pensampermetresi ( video ) ise biraz daha özel üründür .

2 - Prizlerde hiç bir fiş bırakmadan test ettinizmi ?
3 - Aspiratör fişli mi ?
4 - Daha önce işlem oldu diyorsunuz ama arızadan önce ne gibi işlemler oldu .

Soruları numaralandırdım numaralar göre cevap istemi .

Sorunum için yardımcı olmaya çabalayan herkes hakkını helâl etsin, Allah razı olsun 🫡
Zaten bütün bilgili üstadlar yardım etmiş ve yorum yazmış.Sen önerileri dinleyeceğine soruna odaklanın gibi üst perdeden cümleler kurmuşsun.Çağır ustayı yapsın!

Zaten bütün bilgili üstadlar yardım etmiş ve yorum yazmış.Sen önerileri dinleyeceğine soruna odaklanın gibi üst perdeden cümleler kurmuşsun.Çağır ustayı yapsın!

Çağıracağım dedi zaten . ( üst yazıda )

Usta bulmak !!!
Foruma gelenler . ( Bence )
1 - Ustasız çözüm bulmak .
2 - 1 . Usta çözüm bulamamış .
3 - 2. ustada çözüm bulamamış .
4 - Usta kaçak akım rölesi çağırmak istediğinde çok işim var .
5 - Usta kaçak akım rölesi çağırmak istediğinde iptal edelim .
6 - Arıza sahibinin kakr psikolojisi ( tehlike !!! )
7 - vs . yazmayı unuttuğum .

Yardim edenlerden ben yardimimi aldim zaten hocam, konusmanin geri kalanini okursan gorebilirsin. Sadece tek bir arkadas once "ustalara laf edemezsin" demis ne alakaysa, ordan bisey cikmayinca da "burasi haci baba tekkesi mi isi dusen bize geliyo" kafasinda yazdigi icin boyle bisey oldu. Ust perdeden konusup da karsilik gorunce "ust perdeden konusma" da diyemezsiniz. Usul erkan bilen insanlariz merak etmeyin.

hiç ölçenle ölçemeyen bir olur mu?!
hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?!

vnly1.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri