Kurulu Güç Trafo Gücü Arası Bağlantı

Bir tesisin elektrik faturasındaki kurulu gücü 2.500 KVA ise bu değer tesisteki bütün trafoların güçlerinin mi toplamıdır?( tarife kodu 20199)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
evet. eğer bir yanlışlık varsa dağıtım şirketiyle görüşmeniz gerekmektedir

Şöyle bir durum söz konusu tesiste şuan devrede olan trafo güçleri toplamı 2500KVA dan daha az gözüküyor. Tesise ilave bir bölüm yapılacağı için 500 KVA bir güç artışı oluşacak( yani faturadaki 2500 kva değeri 3000kva olacak). Bu 500 KVA artış için tedaşa enerji müsadesi kapasite artışı için yazı yazıldı fakat tedaş şuan mevcut trafolarınızın gücü ne bunların kapasite artışı sonucu gücü ne olacak diye geri bildirimde bulundu. Tesisteki mevcut trafoların bazıların güçleri büyütülmüş bazıları ise hurdaya ayrılmış yani şuan 2500 kVA dan daha az trafo güçlerinin toplamı kısaca ben tedaşa şu trafomun gücü şuydu yeni trafo gücüm bu diyemiyorum çünkü bazı trafolar tamamen hurdaya ayrılmış. Bu nasıl çözülür.

Tesiste kaç adet faal trafo varsa o trafoların etiket değerlerine bakıp toplam kurulu gücü hesaplıyacan ve ondan sonra kurulu gücümüz bu ama eskiden 2500 kva verilmiş hurdaya çıkan trafolarla gücümüz 1800kva olmuş şimdi 500 kva trafo devreye alıp kullanacağız ve toplam gücümüz 2300kva oldu diye yazılı dilekçe ile başvuracaksın olup bitecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri