Kurulu güç Hesaplama

gange

Üye
Arkadaşlar merhaba aşağıdaki özelliklere sahip 10 tane cihazı çalıştırmak içim kaç kw kurulu güce ihtiyacım olur. Şimdiden teşekkürler.
PSU_Specs.png

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar merhaba aşağıdaki özelliklere sahip 10 tane cihazı çalıştırmak içim kaç kw kurulu güce ihtiyacım olur. Şimdiden teşekkürler.

Etiket değerindeki verilere göre konuşursak 220 volt 133 amper diyor 29,2 kw güç yapıyor.Bu cihazdan 10 tane çalışacaksa kurulu gücü 290,2 kw oluyor.Eğer bu cihaz 10 farklı yükü besleyecekse kurulu gücü 29,2 kw olur.

Cihaz nedir? 12 Volt güç kaynağı mı? Neden aynı anda 10 tane kullanıyorsunuz?

Saygılar...

Etiket değerindeki verilere göre konuşursak 220 volt 133 amper diyor 29,2 kw güç yapıyor.Bu cihazdan 10 tane çalışacaksa kurulu gücü 290,2 kw oluyor.Eğer bu cihaz 10 farklı yükü besleyecekse kurulu gücü 29,2 kw olur.

hocam emin misiniz ?
şahsen ben etikette şu karmaşayı anlayamıyorum, çıkış gücü 1600W diyor , e o zaman bu cihaz 1.6 kw derdim , ama öte yandna çıkış akımı 133A ve cihaz 220V yani monofaz diyor , o zaman bu da dediğin gibi 29.2 kw yapar. e iyi de 133a çeken monofaz cihaz var mı ? sanmam.

etiket okumayı bilen bi arkadaş açıklayabilir mi

hocam emin misiniz ?
şahsen ben etikette şu karmaşayı anlayamıyorum, çıkış gücü 1600W diyor , e o zaman bu cihaz 1.6 kw derdim , ama öte yandna çıkış akımı 133A ve cihaz 220V yani monofaz diyor , o zaman bu da dediğin gibi 29.2 kw yapar. e iyi de 133a çeken monofaz cihaz var mı ? sanmam.

etiket okumayı bilen bi arkadaş açıklayabilir mi

Bu cihaz anladığım kadarıyla UPS cihazı 133 amper tam yük değeridir.Tam yük değeri demek bu akıma kadar sorunsuz yüklenebilir anlamına gelir.Siz 1 kw yük bağlarsanız 1 kw güç çekecektir.Daha anlaşılır olması açısından şöyle söyleyeyim evinizin yanındaki 400 kva trafo olsa ve üzerinde hiç yük olmasa sadece sizin evinizin cihazları bağlı olsa trafonun tüm gücü sizin evinizin üzerinden mi akar yoksa sizin cihazların gücü oranında mı güç çeker ? Tabi ki cihazlarınızın gücü oranında güç çekecektir.Sizin biraz kafanız karışmış

Biraz karışık yazdığı için 133 amper 220 voltun zannettim 12 volt 133 amper ise 1600 watt yapar

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Fakat ben hiç birşey anlamadım. Bu cihaz server için güç kaynagı ve on ayrı server için on ayrı güç kaynağı bağlanacak.
Şimdi işyerimdeki kurulu güç 9kWa ben bu cihazdan 10 tanesini aynı anda ve sürekli çalıştırabilir miyim?

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Fakat ben hiç birşey anlamadım. Bu cihaz server için güç kaynagı ve on ayrı server için on ayrı güç kaynağı bağlanacak.
Şimdi işyerimdeki kurulu güç 9kWa ben bu cihazdan 10 tanesini aynı anda ve sürekli çalıştırabilir miyim?

tabi çalıştırabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri