Kurulu Güç Hesabı Nasıl Yapılır?

sn.lewent17

binayı siz 3 fazlı mı besliyorsunuz çünkü anakolan sigortası 3x40A kullanmışsın eğer binayı 2x6mm2 kablo ile besliyosan ki 2x6 kablo o akımı taşımaz 59A çekiyo kullanmana gerek yok 2x10mm2 kablo kullanıcaksın ve ana kolan sigortasını 63A seçmek zorundasın

bina 3 fazlı ise o zaman bütün yükü sadece R fazına verme R-S-T fazlarına eşit bir bicimde dağıt tam eşit olmasada bir birine yakın dağıt yapamassan burdan söyle ben yaparım

sn.korkmaz_design

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ama bir önceki mesajımda yazdığım gibi ben stajyerim çizim ve hesap işiyle ilgileniyorum sadece yani projedeki bina hakkında bilgi sahibi değilim.

sn.lewent17

projedeki bina hakkında bilgi sahibi değilseniz bence hata yapıyorsunuz eğer bina sıfırdan yapılıcak ise bütün hesapların ve projedeki hataların sorumlusu sizi ve tus'u tedaş önce sizi sorumlu tutar eğer bu proje tedaşa sunulmıcaksa sorun yok

sn.korkmaz_design

Proje sadece benim birşeyler öğrenmem için rastgele seçilmiş bir proje.

konu eski ama benimde bir sorum oacak . Kurulu güücü KVA cinsinden hesaplarken (kompanzasyonda) KW çevirmek için hedeflenen güç faktörü ile mi çarpacagım yoksa o anki cos f değeriyle mi ? teşekkürler iyi çalışmalar...

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri