Kuru aküyle çalisan seyyar lamba

kuru_aku

Üye
Slm arkadaslar
Bi akrabamin ihtayaci olan kuru akuyle calişacak seyyar lamba yapimi hakkinda sizlerden yardim almak istiyorum.
İhtiyac soyle: 1 gece boyunca (yaklasik 8 saat) 20W lik tasarruk ampulu calistiracak sarj edilebilir kuru akulu bi sistem yapmak istiyorum butcesi de 200 tl civari.
Aku hergun veya 2 gunde bir sarjedilebilir. Sistem tasinabilir agirlikta olmali max 5 kg
Bu sistem icin kac ne kadarlik bi kuru aku gerekir ( kaç V kaç amp olmali)
A101 de Attlas Eco CM100 Akü Şarj Makinesi 49,95 TL ye satiliyo. yapilacak sistemin sarj unitesi bu olabilir mi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
220 voltla calisan tsaruflu ampulleri bu yolla calistirmazsin cunki kulanican aku dc yani dogru akim sagliyo dedigin ampul ise ac akimla yani dalgali akimla calisir benim tavsiyem 12 volt yedi amper bir aku al piyasasa cok yaygin fiyati otuz otuzbes lira ampul olarakta otomobil far lambasi yada komple sis fari yada led serit alabilirsin

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tasarruf lambasını yakabilirsin yalnız şu şekilde
elinde
bir tane 12 vdc 220v ac 150w invertör olacak
bir tane 12v dc 7amper kuru akü
bir tane akü şarj cihazı

solar panel satan sitelerde dc ile çalışan kompak tasarruflu lambalar satılmaktadır 12 v dc ile çalışan fiyatları 25-30 tl arası. 12 v 7 a akü yaklaşık 1 saat yakabilir. veya en fazla 2 saat dayanır sonrasında biter. 12 v7 a akü yaklaşık olarak 2,3 kg gelmektedir 2 akü ile sen 3-3,5 saat lambanı yakar. taşıma sorunu olmayacaksa 12 v 9 A lık akülerden 3.4 tane alırsan yeterli olur günlük şarj ister.

20 Watt 12 Volt DC Tasarruf Ampül - Rüzgarsan Enerji Sistemleri San.ve Tic.Ltd.Şti.
Burada var fiyatı 23,60 $ biraz pahalı başka yerlere de bakabilirsiniz. 8 saat kullanmak istiyorsanız 8*20=160 vatlık bir gücü toplamda (kayıplar çıktıktan sonra) sağlayacak aküye ihtiyacınız var. Bu da 12 volt en 20 amperlik akü ile sağlanır bu da ağır gelebilir ama 60 amperlik oto aküsü ile 2 gün rahat çalışır. Led aydınlatma daha ekonomik olabilir.12 volt akü ile çalışacak şekilde dizay ederseniz kayıplar da az olur ve ışık verimliliği daha yüksek olduğu için aynı batarya daha uzun süre gider.
Selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri