Kuru akü şarj cihazı

Ölü akü canlandırma videosu vardı şansıınızı deneyin ne kaybedersiniz biraz zamandan başka.
Bende ölü aküyü canlandırmaya çalıştım. Heralde plakalar aşırı oksitlendi ki canlandıramadım. Öğrenmek istiyorsan kesinlikle denemelisin. Deneme yaparken de önce bir araştır akü verimini veya ömrünü etkileyen faktörler nelerdir buna benzer konuları okuyarak denerken gözlem yapmalısın. Eğer bir hata yapıyorsan gözlem yaparak hatalarını düzeltirsin.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba.
12 volt 7 amper 2 adet aküm var.
Bu aküleri eldeki imkanlarla nasıl şarj edebilirim.
5 ampere kadar akım verebilen ayarlı bir güç kaynağım var.
Birde step down devresi var.
14.4 volt bu akülere versem akım sınırlama vs olmadan şarj edebilirmiyim.

Merhaba arkadaşlar.
Ben bu cihazı aldım.
13.60 volt çıkış veriyor.
1 amper akım değeri var.
12 volt 7 amper aküyü şarja bağladım 24 saatten fazla şarjda kaldı ama adaptör üzerindeki kırmızı ışık yeşile dönmedi.

Ekli dosyalar

• 9574670860338.jpg
    9574670860338.jpg
    32.3 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba arkadaşlar.
Ben bu cihazı aldım.
13.60 volt çıkış veriyor.
1 amper akım değeri var.
12 volt 7 amper aküyü şarja bağladım 24 saatten fazla şarjda kaldı ama adaptör üzerindeki kırmızı ışık yeşile dönmedi.

Hocam onu bilmiyorum ama benim ilk paylaştığım cihazı aldım ben de onda kırmızı yeşile dönüyor.

Hocam onu bilmiyorum ama benim ilk paylaştığım cihazı aldım ben de onda kırmızı yeşile dönüyor.
Ustam bilmiyorum şarj ediyor ama ışık yeşile dönmüyor.
Digital voltmetre ampermetre bağladım şarj ederken.
14 volta kadar çıktı,
40 ma bir akım okuyorum ekrandan.
Acaba tamamen dolduğunda amper değeri kaç olmalı

Kuru akü denilen aküler kurşun asit akülerdir. Ölçülen gerilimi 12.6 Voltun altına düşen akülerin sülfat çözme işlemi çok zor olduğundan kurtulma şansı çok düşüktür. Plakaları kaplayan sülfat tabakası giderilmeden plakalar asit çözelti ile temas edemez ve akü kullanılamaz. Sülfürik asit yerine epsom tuzu vs çözeltisi de işe yaramaz.

Arkadaşlar ben bu akü şarj cihazını kullanıyorum, çokta memnunum, tavsiye ederim,

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri