kumandada sıkıntısı olan bana mesaj atsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kahraman 77

Paylaşımcı üye
selam otomasyonla ve elektrik kumandada sorun cözemediyseniz bana mesaj gönderin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik Şebeke jeneratör transfer işlemi ,

Biri TR1 ve Generatör destekli, diğeri TR2 den
TR1 hattı çok yüklü olduğu için,bilgi işlemim TR2'den beslenecek normalde TR2 de kesinti olunca TR1+jeneratör,hattından beslenecek, yük bir kontaktör üzerinden beslenecek değerde.?

Ne yapmamız lazım..?

MeSut. kardeşimin sorusuna cevap vermesi için kahraman77'yi çok bekledim ses çıkmayınca dayanamadım. Mesut kardeş istediğin sistemin kumanda şeması bende var ama devrenin tek dezavantajı bilgi işlem TR2'den beslenirken RS rölesinin sürekli devrede kalması. Bunu geliştirebilecek yada alternatif sunabilecek arkadaşlar varsa güzel fikirlerinden istifade etmek isterim.

Sn : Uzman_

Vermiş olduğum şemada sizin bahsettiğiniz " devrenin tek dezavantajı bilgi işlem TR2'den beslenirken RS rölesinin sürekli devrede kalması." sorununu ortadan kaldırıyor, bu şemada Rs rölesi kullanılmıyor , 2 adet kontaktör 1 zaman rölesi ve 2 adet FKR (faz koruma rölesi ) ile sorun giderilmiştir.

Uygulanabilir şema ektedir.

Ekli dosyalar

• şebeke jeneratör..JPG
    şebeke jeneratör..JPG
    24.2 KB · Görüntüleme: 57
Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim Mesut kardeş,

Mesleğe bu denli ilgin, sevgin, başarın ve mücadelen, meslekten olan bazı insanlara hele hele mühendis olmuş ama içi ölmüş insanlara örnek teşkil etmesi gerekir.

Ben seni bu azminden ve başarından dolayı kutluyorum tek kelimeyle bravo...

Konudaki tüm mesajlar yeni konu altında birleştirilmiştir. Kumandada sıkıntısı olan arkadaşlarımız yeni konu açarak sıkıntılarını dile getirebilirler.

Konu Kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri