Kumandacılar bi bakın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coyote

Üye
ben daha once açmıstım bu konuyu silinmiş arkadaslar

ben bi Kompreser Panosunda gormustum

kumanda devresini 380 volt giriş 220 volt çıkışlı Trafo ile beslemişler

yani kumanda 220 volt ile çalışıyor buradaki mantık ne???

zaten panoda 220 volt vaaaarr

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Var burada koruma amaçlı kullanılmış olabilir..

evet gökhan abi doğru söylüyor oradaki mantık koruma amaçlı kullanılmış olmasıdır... belki biraz saçma bi örnek olucak ama avometre ile ölçüm yaparken 220V. ölçerken 220 de ölçemezsin demi daha yüksek bi değer seçmen lazım buda onun gibi birşey işte.... :D

koruma amaçlı değil arkadaşlar bence şunun için 380V beslemeyi iki fazdan alıyo böölece iki fazdan biri enerjisiz kalırsa kumanda devresi de çalışmayacağı için fazkseilmesine karşın 2/3 oranında önlem almışlar ayrıca trafonun başka voltaj çıkışlarıda kumandada kullanılıyo olabilir

Açıkladığını pek anlayamadım nasıl yani fazlardan biri giderse

Ben ilk gordugumde aklıma gelen şu Olmuştu... kumanda devresi kısa devre yaparsa trafonun gücü (100 va)düşük oldugu için Bir Koruma Saglar

her türlü koruma işte ne guzel hem fazlardan biri giderse korur hemde hemde kumanda koruması saglar

Arkadaşım, senin gördüğün pano Tüm Şebeke tiplerine uyum sağlasın diye yapılmış. Yani bakın mesela bazı işletmelerin trafoları D/D bağlıdır ve yıldız noktası yoktur yani 220 volt potansiyel kullanılmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri