Kumandacılar bi bakın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tesla ' Alıntı:
Arkadaşım, senin gördüğün pano Tüm Şebeke tiplerine uyum sağlasın diye yapılmış. Yani bakın mesela bazı işletmelerin trafoları D/D bağlıdır ve yıldız noktası yoktur yani 220 volt potansiyel kullanılmaz.

ewt mantıklı her tarafoda 220 volt olmaz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
biçok arkadaş mantıklı yorumlar yapmış bende kullanıyorum bu sistemi neden kullandığmı anlatayım bende ;
Direk 220 kullanırsam nötr hattı üzerinden gelen geri beslemeler kumanda devresinde sıkıntı oluşturabiliyor fakat bu sistemde nötr kullanılmadığı için böyle problemler yaşanmıyor .
HERKEZE KOLAY GELSİN

HAKANBAHAR ' Alıntı:
biçok arkadaş mantıklı yorumlar yapmış bende kullanıyorum bu sistemi neden kullandığmı anlatayım bende ;
Direk 220 kullanırsam nötr hattı üzerinden gelen geri beslemeler kumanda devresinde sıkıntı oluşturabiliyor fakat bu sistemde nötr kullanılmadığı için böyle problemler yaşanmıyor .
HERKEZE KOLAY GELSİN

Güzel Açıklama Thanks Dostum +1

mecnun100 ' Alıntı:
380/220 v luk trafo kumanda devresini diğer devrelerden yalıtmak yani izole etmek için kullanılır.ayrıntı istiyorsanız *************@hotmail.com a msj atınız

mesaj atlım ama ne için Zaten Sorunun Cevabını Arkadaşlar Çok Güzel Yanıtlamış

FAZ NÖTR ARASI 22O.....FAZ FAZ ARASI 380 V...

HAYIR ÖYLE DEĞİL

EĞER NÖTR KABLOSU YOKSA İKİ FAZ ARASI 380 VOLT OLUR OZAMAN BİR 380/220 DÜŞÜRÜCÜ TRAFO KULLANILMIŞ

DAHA SONRA 220 BOBİNLİ KONTAKTÖRLER DEVREDE KULLANILMIŞ OLABİLİR KORUMAYLA ALAKASI YOK

BURADA Kİ AMAÇ KUMANDA DEVRESİNİN ŞEBEKEYLE İZÖLE EDİLMESİDİR. BÖYLECE ÇARPILMA RİSKİ ORTADAN KALKMIŞ OLUR

tuengin ' Alıntı:
BURADA Kİ AMAÇ KUMANDA DEVRESİNİN ŞEBEKEYLE İZÖLE EDİLMESİDİR. BÖYLECE ÇARPILMA RİSKİ ORTADAN KALKMIŞ OLUR

nasıl yani sonuç olarak 220 degilmi?? çarpması lazım

buradaki amaç 2 tanedir birisi şebekeden izole amaçlıdır 220 v elde edilen kısım toprakla bağlantılı olmadığı için çarpılma tehlikesini azaltır (Nötr kullanılmadığı için) Şebeke Nötr üne bağlı değil.
diğeride makinanın monte edildiği yerde her zaman güç besleme lerde makinaların nötr hattının çekilmemesi dir (Toprak vardır)

bu gün karşılaştım evet bir cevapta okumuştum ve başıma geldi güç beslemesine çekilen kablo 3x olduğu için 380girişli 220 çıkışlı bir trafo kullanılmış iyice inceledikten sonra aklıma şu geldi bazı elektirikçiler maliyeti azaltmak için motor bağlantılarında 3x kablolar kullanıp bu tip trafolarla nötr elde edip daha çok para kazanmak amaçlı yapılan işler yani

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri