Kumanda yardim

Ogltkn

Üye
Merhabalar.
1 adet zaman rolesi ile 10 sn ara ile 5 adet slim röle cektirmek istiyorum.yani otomati kaldiracam 5 adet rolem sira ile enerjilenecek.hepsi enerjilendikten sonra elektrik kesilene kadar enerjili kalacak

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Slim röle PLC çıkışında kullanılan 24v DC bobinli röle olduğunu biliyorsunuz değil mi?
PLC kullanacaksanız neden tek zaman rölesi?
PLC kullanmadan kumanda devresi istiyorsanız neden slim röle?

All day All night What the f*ck !

Slim röleler genelde 24v DC olur nadirende farklı gerilimlerde sizdeki 220v AC miş okey.
3 lamba için EKTS'de kumanda devresini çizdim aynı mantıkla 5 lamba yapabilirsin.
EKTS programın yoksa onuda ekledim. Elektronik devreyle bu çok daha ekonomik yapılır.

Ekli dosyalar

• TekTRsıralıLamba.rar
    5.1 KB · Görüntüleme: 16
  • ekts.zip
    4 MB · Görüntüleme: 10
  • AlternatifDevre.rar
    4.7 KB · Görüntüleme: 11
Ilginizden dolayi cok tesekkur ederim yarin pc den yolladiginiz devreyi takip edecegim

Tamamdir isin asli bir grup kondansator var direk bağlı elektrik dalgalanma ve kesintiden sonra hepsinin bir defada devreye girmesini istemedigimden boyle bir devreye ihtiyacim oldu

Tamamdir isin asli bir grup kondansator var direk bağlı elektrik dalgalanma ve kesintiden sonra hepsinin bir defada devreye girmesini istemedigimden boyle bir devreye ihtiyacim oldu

Her bir kondansatör kontaktör devresine zaman rölesi koysan daha iyi olurdu 4 zaman rölesi ile işi hallederdin.
Neden 5 adet kondansatör? Münferit kompanzasyon mu?

Son düzenleme:
Bizim icme suyu pompa istasyonu reaktif role sadece 1 bolümü kontrol ediyor geriye kalani biz sayac kontroluyle sagliyoruz.bir grup kondansatorum var surekli devrede kalmasi gerekiyor bunlarida dedigim gibi enerji git gell yapinca bir defada yüke binmemesi icin sirayla devreye sokacam

Bizim icme suyu pompa istasyonu reaktif role sadece 1 bolümü kontrol ediyor geriye kalani biz sayac kontroluyle sagliyoruz.bir grup kondansatorum var surekli devrede kalmasi gerekiyor bunlarida dedigim gibi enerji git gell yapinca bir defada yüke binmemesi icin sirayla devreye sokacam
Madem yükler üç fazlı motor öyleyse,
Bu iş için eski tek fazdan akim bilgisi alan reaktif güç kontrol rölesi kullansan bence daha isabetli olur. Çok kompanentli tek zaman röleli devrelerle bu iş yapılmaz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri