carpit

Üye
merhabalar benim bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkur ederim
2 motoru aynı anda çalıştırıp aynı anda durdurmak istiyorum birde motorlardan biri çalışırken diğeri kapalı konumda iken çaılışan motorun kapanmasını istiyorum (kapalı olan motor çalışır konuma gelmeyecek) yardımcı olursanız sevinirim:confused:

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
2 ayrı termik kullan ve 1 adet kontaktor kullan.Boylece motorlar aynı anda calısır ve durur.

[video=youtube;TaDr_qY32L4]http://www.youtube.com/watch?v=TaDr_qY32L4&feature=youtu.be[/video]
---
umarım yardımcı olmuşumdur kardeşim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
ustalarım teşeşkkur ederim bayağı yardımcı oldunuz ama affınıza sıgınarak aynı devreyle ilgili olarak şunuda sormak istiyorum bu motorlardan birini ben çalışır konuma getirdim 2 nolu motor kapalı bende sadece çalışan 1 nolu motoru kapatmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?????????????? yardımcı olursanız sevinirim

yukarıda ki devrede iki motoruda birbirinden bagımsız çalıştırman imkansız yani m1 çalışırken m2 de çalışır m1 durdugunda m2 de durur.
egerki ikisini ayrı ayrı kumanda edip herhangi bir nedenle m2 durduysa onunla beraber m1 de dursun diyorsan iki farklıkontaktörle farklı bir devre tasarlamak gerekir.

teşekkurler erhan0052 o devreyi yapamadım çok uğraştım ama olmadı

istegini tam olarak anlamadım daha açıklayıcı olarak yazarsan elımden gelenı yaparım 'carpit'

2 motor aynı anda çalışacak motorlardan biri çalışmıyo iken çalışır konumda olan motor da duracak ama çalışmayan motor bu esnada devreye girmeyecek erhan0052 ilgin için teşekkur ederim saol

[video=youtube;_nZ4zVLNb08]http://www.youtube.com/watch?v=_nZ4zVLNb08&feature=youtu.be[/video]

erhan0052 teşekkur ederim yaptım oldu çok makbule geçti allah razı olsun

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri