Kumanda sorunu hk yardım?

zx6rshn

Üye
Merhaba bir makinanın ayak pedalına bir kez basınca makas aşağı inip 5 sn sonra yukarı çıkacak her basmada böyle çalışacak kumanda devresinde bana yardımcı olur musunuz starta bastığımda zaman rolesi çekip sonra elimi buton dan çekince hem makas aşağı inmiyor hemde zaman rolesinin devresi kesiliyor ne yapabilirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
mühürleme devrelerini inceleyin.
Eyvallah kendi başıma çözdüm zaten starta enerji verilir startan çıkılır kontaktörün bobine gider diğer bobine nötr gider daha sonra mühürleme yapılır kontaktörün bobin A1 ucundaki enerjiyi kontaktörün açık kontağına bağlanır.sonra zaman rolesinin a2 bobine nötr A1 bobine yine kontaktörün A1 bobinindeki enerji verilir.zaman rolesinin 1 nolu kontağına faz girilir 3 nolu kapalı kontağına kablo bağlanıp kontaktörün mühürlemesi için az önce bağlandığımız kontaktörün açık kontaginin direk karşısındakine bağlanır.boylece zaman rolesinden dolaşan mühürleme süre sonunda kontaginin enerjisini kesince kontaktör durmuş olacak ve hareket eden aşağıya makas hava pistonu yardımıyla yukarı geri çıkacaktır bu işlem tekrar start verirsen devam eder

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri