A noktasından b noktasına hareket
a nın başında siviç
b nin başında siviç
starta bastım motor gidiyor a dan b ye
b ye geldi motor geri yolladı asivicine çarptı motor durdu

siviçlerimde malesef com no nc
başka siviç oraya girmiyor bununla ilgili devre şeması lazım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aynı soru dün forumdaydı,hatta bir arkadaşımız devre şemasını çizip resmini linke eklemişti,konulara bi bakın.

Kusura bakma''yın'',dün açılan konudaki son yorumları takip edemedim,devre şeması doğruydu,olmayan nedir tam olarak açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

A noktasından b noktasına hareket
a nın başında siviç
b nin başında siviç
starta bastım motor gidiyor a dan b ye
b ye geldi motor geri yolladı asivicine çarptı motor durdu

siviçlerimde malesef com no nc
başka siviç oraya girmiyor bununla ilgili devre şeması lazım

bir motor var aşağıya inecek aşağıdaki sivice carpacak tekrar yukarıdakıya dönecek yukarıdaki sivice carpım duracak
siviçlerim üç uçlu com no nc sorun da o zaten
makaralı minik sıviç orta ucu var açık kapalı başka olmuyo siviç yerim yok

kardes panoda yer varsa svıclerle bırer role cektır ıstedıgın kadar acık yada kapalı kontagın olsun sıvıclerı degıstırme sansında olabılır bagımsız kontaklı olan

kardeş merhaba

ben senin söylediğin sistemi kuluçka makinelerinde kullanıyorum senin dediğinden tek farkı a ve b noktarında beklime yapması bunuda zeten zaman rölesi ile yapıyorum ve sviçlerim senin değinden işini görürse mesaj at şemasını pc de becerimiyorum ama elde cizer yollarım kullanılan malzemeler 1 adet dc motor,2 adet micro sw,bir adet röle

motor yerine silindir olsaydı hemen çizerdimde
motor yeni görmeye başladık
alışamadık daha
ama o devre çalışıyor (bana göre)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular