kumanda panosuna dokunmatik panel ilavesi

e-ticaret

Üye
Merhabalar,
yapmış olduğum ve şu an çalışan sistemi mi dokunmatik panelle çalıştırmak istiyorum.Belki gereksiz olacak ama ben yinede yapmak istiyorum.Bana bu konuda yardımcı olur musunuz.Nasıl yapacağım. Hangi malzemelere ihtiyacım var.
Sistemimiz 2 sürücü ile iki mekanizmanın ileri geri çalışmasını içermekte.Sistemimizde 6 motor mevcut.
Saygılarımla.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
PArdon konuya mesleğinize uzağım dokunmatikten kastınız nedir? Küçük düğme kastettiyseniz, düşük volt(dc) ile yüksek volt(AC) kontrolü için röle vay triak(sessiz uzun ömürlü) kullanabilirsiniz.

touch panel ıstıyorsun sanırım
herhangı bır markanın kataloglarını once bır ıncele boyut ve fıat bakımından karar ver
karar verdıgın tıpe gore yardımcı olmaya calısalım kolaygelsın

S.A.
Delta plc ve dop(dokunmatik panel) ürünlerini incele derim.

easy panel öneririm ayrıca panel ile sürücün modbus ile haberleşiyorsa direk ekrandan kontrol edebilirsin plc ye gerek yok

eğer beijer veya siemens kullanırsan yardımcı olabilirim beijerin programlaması daha kolaydır şimdiden kolay gelsin

modbus nedir bende plc kullanmadan simatik panel ile kumanda etmek istiyorum panomu ve benim pano da 7 adet surucu var bunlari plc olmadan simatik panelden kontrol edebilirmiyim?

- - - Updated - - -

yalniz bu suruculer ayni marka degil

S.A.
sürücülerinizin modbus adreslerini biliyorsanız plc kullanmadan tabiki kontrol edebilirsiniz ve makrolarla döndü ve karar vermede yapabilirsiniz. Ben kendi yaptığım modbus I/O lar ile Delta DOP B ile kontroller yapıyorum. Bunlar hızlı kontroller olmadığı için problem yok aynı zamanda bu kartlarda da karar ve işlemlerde yapmaktayım.

Kontrol kalemindeki bulinkte bulunana kartlarla işlerimi yapmaktayım bunlar oluyorsa sürücülerde olur. Adresleri bilmek yeter.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ic-in-endustride-kullanilmasi-cok-zordur.html

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri