Kumanda iptali

mkrkmzm

Üye
Slm arkadaşlar elimdeki bir kartta 433 MHz RF Kablosuz Alıcı var kumandası da mevcut lakin kumanda kullanmak yerine buton kullanmak istiyorum devre üzerinden bu kablosuz alıcı ya nasıl bir değişiklik yapıp buton baglayabilirim...
Kısacası bu alıcı devrenin çalışma mantığı nedir alıcı devre resmi aşağıda resimde...
433-mhz-rf-kablosuz-alicireciver-13180-85-O.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Butonu buraya takmanız mümkün değil, neyi kontrol ediyorsa kitabına uygun şekilde buton veya anahtar o devreye takılabilir. Örn: 220vac lamba kontrol edilmesi amacıyla takılmışsa artık dimmer mi zamanlayıcılı mı nasıl devre varsa adapte edilebilir.

Slm arkadaşlar elimdeki bir kartta 433 MHz RF Kablosuz Alıcı var kumandası da mevcut lakin kumanda kullanmak yerine buton kullanmak istiyorum devre üzerinden bu kablosuz alıcı ya nasıl bir değişiklik yapıp buton baglayabilirim...
Kısacası bu alıcı devrenin çalışma mantığı nedir alıcı devre resmi aşağıda resimde...
433-mhz-rf-kablosuz-alicireciver-13180-85-O.jpg
kumanda yerine buton kullanmak istiyorsan bunu da kullanmana gerek yok bununla neyi sürmek istiyorsan ona göre bir devre yapman gerekiyor

kumanda yerine buton kullanmak istiyorsan bunu da kullanmana gerek yok bununla neyi sürmek istiyorsan ona göre bir devre yapman gerekiyor
Hocam tek butonla her basışta bir röleyi acıp en sonunda bastığımda hepsinin kapanmasını istiyorum 4 röle kullanacağım bununla ilgili bir örnek devre varmı devre 12v ta çalışacak teşekkürler...
Evet arkadaşlar tek butonla her basışta bir röleyi acıp en sonunda bastığımda hepsinin kapanmasını istiyorum 4 röle kullanacağım bununla ilgili bir örnek devre varmı devre 12v ta çalışacak

Son düzenleme:
Yanılmıyorsam CD4017 li entegreyle 10 adet cihazın kontrolü mümkündü. Yine mikroişlemcilerle de çözüm üretilebilinir.

CD 4017 elimde var hocam örnek bir devre şeması varmı acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri