Kumanda devresinin tasarlanması ile ilgili bir soru

ArifKa

Üye
Aşağıda ki sorunun çözümü konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

Soru: A noktasında duran bir araç B noktasına gidip bir süre durduktan sonra tekrar a noktasına gidip durmandan C noktasına gider C noktasında bir süre bekledikten sonra tekrar A noktasına gider bu sistemi gerçekleştiren kumanda devresin tasarlayınız?
(K Kontaktörü sağa, L kontaktörü sola gider.)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Adını soyadını yaz buraya birde okulunu biz senin yerine okula gideriz..

Adını soyadını yaz buraya birde okulunu biz senin yerine okula gideriz..

gerek yok sadece bu soruya cevap ver yeter çok şey istemedik, cevap vermekzorunda değilsin.
gerksiz yorum yapma bilmiyorsan Konuyu baltalayıp bilenleride kaçırtma...

Bence de artık form birilerinin bilgi paylaştığı değil öğrencinin sıkıştığı anda şurda sorayım deniyo ve haydii hoop form da yız..
birde soru sorulacak form çöplüğe dönecek .. ve sonra forma hiç uğranmayacak sadece soru için kısa bir üyelik geçmişinden ibaret...
ben şahsım adına bir şeye yanıt yazqrken üyenin geçmiş cevaplarına sorularına bakıyorum
anlayanlar anladı..

bir yere kadar yapmış olsan ve şurda takıldım desen tamam saygım var ama gökten inmesini beklemekte hoş değil

onuncu köye doğru yoldayım ...

Birgün sabaha kadar sınır anahtarı ile ileri geri çalıştırma devresini çözmek için uğraşmıştım evin heryeri kablo olmuştu :) kolaya kaçmadan inatla öğrenmeye çalıştım ve sadece kitaplara bakarak olayı çözdüm.Yorucu olmuştu ama tam anlamıyla öğrenmiştim.Öğrenci arkadaşlara tavsiyem biraz daha emek harcamaları.Hazır soru ve hazır cevapla bişeyler öğrenilmez.

Son düzenleme:
hocam eğer uğraşıp bir yere kadar gelip şuraya kadar geldim sorun nedir nerde hata yapıyorum die sormuş olsaydınız
örnek olarak söylüyorum bilmiyo isemde bilen birilerine sorar en azında fikrimi söylerdim ki bilgi paylaşımı olsun ortaya
bilgi çıksın ....

Genç büyüyünce sende yaparsın :) Soru sormanın ve cevap vermenin adabı vardır.Sen hele bir uğraş takıldığın noktaları sor bizde söyleyelim...

Bence de artık form birilerinin bilgi paylaştığı değil öğrencinin sıkıştığı anda şurda sorayım deniyo ve haydii hoop form da yız..
birde soru sorulacak form çöplüğe dönecek .. ve sonra forma hiç uğranmayacak sadece soru için kısa bir üyelik geçmişinden ibaret...
ben şahsım adına bir şeye yanıt yazqrken üyenin geçmiş cevaplarına sorularına bakıyorum
anlayanlar anladı..

bir yere kadar yapmış olsan ve şurda takıldım desen tamam saygım var ama gökten inmesini beklemekte hoş değil

onuncu köye doğru yoldayım ...

Flood yapma sırf mesajların çoğalsın diye ikide bir gereksiz mesaj atmışsın senden yardım isteyen kim.

hocam eğer uğraşıp bir yere kadar gelip şuraya kadar geldim sorun nedir nerde hata yapıyorum die sormuş olsaydınız
örnek olarak söylüyorum bilmiyo isemde bilen birilerine sorar en azında fikrimi söylerdim ki bilgi paylaşımı olsun ortaya
bilgi çıksın ....
Uğraşmadım değil uğraştım ama yapamadım bir bilen vardır diye foruma sordum ama demek ki bilen yok. sadece birileri hava atmak için gereksiz (flood) mesaj atmışlar.

Genç büyüyünce sende yaparsın :) Soru sormanın ve cevap vermenin adabı vardır.Sen hele bir uğraş takıldığın noktaları sor bizde söyleyelim...
Soru cevaplamanın da bir adabı vardır. Onuda sana öğretememişler.
Birgün sabaha kadar sınır anahtarı ile ileri geri çalıştırma devresini çözmek için uğraşmıştım evin heryeri kablo olmuştu :) kolaya kaçmadan inatla öğrenmeye çalıştım ve sadece kitaplara bakarak olayı çözdüm.Yorucu olmuştu ama tam anlamıyla öğrenmiştim.Öğrenci arkadaşlara tavsiyem biraz daha emek harcamaları.Hazır soru ve hazır cevapla bişeyler öğrenilmez.

Bu kolaya kaçmak değildir. Bizde saatlerce uğraşmışızdır. Ama bazen öyle sorular olur ne kadar uğraşırsan yapamazsın ki bu soru basit olsaydı gereksiz sırf mesaj olsun diye yorum atmayıp direk cevabı yazardınız.

Adminden ricam konuyu kapatması çünkü; ardı arkası gelmeyen gereksiz yorumlar gelecek gibi...

Aşağıda ki sorunun çözümü konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

Soru: A noktasında duran bir araç B noktasına gidip bir süre durduktan sonra tekrar a noktasına gidip durmandan C noktasına gider C noktasında bir süre bekledikten sonra tekrar A noktasına gider bu sistemi gerçekleştiren kumanda devresin tasarlayınız?
(K Kontaktörü sağa, L kontaktörü sola gider.)
m1vhn.jpg

m1v70.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri